ریو ۲۰۱۶؛ تنیس‌باز رده ۳۴۲ جهان نخستین مدال طلای کشورش را به دست آورد

حق نشر عکس Getty

تنیس‌بازی که در در رده‌بندی جهانی در جایگاه سیصد و چهل و دوم قرار دارد٬ حالا با قهرمانی در المپیک ریو دو ژانیرو ۲۰۱۶ نه تنها به بزرگ‌ترین دستاورد زندگی ورزشی خود رسیده٬ بلکه نخستین طلای المپیک را نیز برای کشورش به ارمغان آورده است.

مونیکا پیگ٬ ۲۲ ساله با پیروزی بر آنجلیک کربر٬ نفر شماره دو تنیس زنان جهان و قهرمان جام آزاد استرالیا در سال ۲۰۱۶ نام خود را به عنوان نخستین ورزشکاری که از پورتوریکو مدال طلای المپیک را بر گردن آویخته در تاریخ کشورش ثبت کرد.

پیگ در این مسابقه رقیب مشهور آلمانی خود را با نتیجه ۲ بر ۱ شکست داد و نخستین ورزشکار آمریکای لاتین شد که توانست در مسابقات انفرادی تنیس زنان در المیپک قهرمان شود.

او همچنین نهمین مدال‌آور پورتوریکو در تاریخ المپیک است.

پیگ برای رسیدن به مسابقه فینال، پترا کویتووا٬ قهرمان دو دوره ویمبلدون از جمهوری چک را شکست داده بود.

حق نشر عکس Getty

او در دور سوم این مسابقات هم توانسته بود گاربینه موگوروسا٬ قهرمان جام آزاد فرانسه در سال ۲۰۱۶ و از مدعیان قهرمانی را حذف کند.

پیش از این٬ مهمترین دستاورد ورزشی پیگ٬ قهرمانی در مسابقه بزرگ استراسبورگ در سال ۲۰۱۴ بود.

او از سال ۲۰۱۲ در مسابقات گرند اسلم حضور داشته، اما در همه این مسابقات در همان مراحل ابتدایی حذف شده است.

پیگ در حالی در این مسابقات روی سکوی نخست رفت که علاوه بر حریفان مشهوری که از پیش رو برداشت٬ تنیس‌بازان سرشناسی چون سرینا ویلیامز٬ نفر شماره یک جهان و خواهرش ونوس٬ هر دو دارنده چهار مدال طلای المپیک٬ کارولین ووزنیاکی از دانمارک و آنا ایوانوویچ از صربستان هم در مسابقات حضور داشتند.