زمان مسابقه فیوری و کلیچکو مشخص شد

حق نشر عکس Getty
Image caption تایسون فیوری بوکسور بریتانیایی و ولادیمیر کلیچکو بوکسور اوکراینی

زمان مسابقه تکراری تایسون فیوری و ولادیمیر کلیچکو برای مسابقه قهرمانی سنگین وزن بوکس جهان مشخص شد و این دو بوکسور ۲۹ اکتبر (۸ آبان) در منچستر مبارزه می‌کنند.

فیوری ۲۸ ساله کمربند قهرمانی سنگین وزن بوکس جهان از منظر سازمان‌های معتبر "دبیلو‌ بی او"، "دبلیو بی اِی" و "آی بی اف" را در نوامبر ۲۰۱۵ با پیروزی مقابل حریف ۴۰ ساله‌اش به دست آورد. این دو قرار بود در مسابقه تکراری در ماه ژوئیه به رینگ بروند اما فیوری به دلیل مصدومیت درخواست کرد که مبارزه به تعویق بیافتد.

پیتر فیوری، عمو و مربی بوکسور بریتانیایی گفت: "خوشحالم که سرانجام توانستیم تاریخ مبارزه را مشخص کنیم. حالا تمرکز ما روی این است که به تماشاگران چیزی که سزاوارش هستند را بدهیم."

کلیچکو اوکراینی ۱۱ سال بدون شکست بود و از سال ۲۰۰۶ کمربند قهرمانی سنگین‌وزن بوکس جهان را در اختیار داشت تا این که در دوسلدورف به فیوری باخت. او در حساب توییترش نوشت: "سرانجام تکلیف مسابقه مشخص شد. من ۲۹ اکتبر در منچستر اشتباهم را تصحیح می‌کنم؛ خواهید دید."

فیوری که اهل منچستر است در ۲۵ مسابقه حرفه‌ایش شکست‌ناپذیر باقی مانده و ۱۸ حریف را نیز با ناک‌اوت برده است. کلیچکو اما صاحب ۶۴ برد و ۴ باخت است و مقابل ۵۴ حریف با ناک‌اوت برنده شده است.

فیوری پس از بردن کلیچکو صاحب سه کمربند قهرمانی شد اما پس از این که حاضر نشد با حریف انتخابی "آی بی اف" مسابقه دهد، این سازمان عنوانش را از او پس گرفت. در حال حاضر آنتونی جاشوا، دیگر بوکسور بریتانیایی قهرمان این سازمان است.

قهرمانی بریتانیایی در ماه ژوئیه و دقیقا در همان روزی که اعلام کرد به دلیل مصدومیت نمی‌تواند با کلیچکو مبارزه کند، از سوی کمیته مبارزه با دوپینگ بریتانیا متهم به دوپینگ شد و موقتا هم محروم شد. اما او تقاضای فرجام داد و محرومیت او لغو شد.