BBCPersian.com
  •    راهنما
تاجيکستان
پشتو
عربی
آذری
روسی
اردو
 
به روز شده: 20 ژوئيه, 2005 - Published 16:03 GMT
 
اين صفحه را برای دوستان خود بفرستيد صفحه بدون عکس
گفتگو با برانکو ايوانکوويچ سرمربی تيم ملی ايران
 

 
 
برانکو ايوانکوويچ
برانکو ايوانکوويچ سرمربی تيم ملی فوتبال ايرانی
تيم ملی فوتبال ايران روز پنجشنبه 21 ژوئيه برای برپايی يک اردوی پانزده روزه و انجام سه ديدار تدارکاتی با سه تيم باشگاهی انگلستان وارد لندن خواهند شد.

تيم ملی ايران در اولين سفر خود به انگلستان در کمپ تيم ملی فوتبال انگلستان اقامت خواهد داشت. طرفداران تيم ملی و ايرانيان مقيم انگلستان که برای ديدن بازی های تيم ملی ايران در انگلستان اغلب بليت های اين بازيها را از پيش خريده اند.

تيم ملی ايران در انگلستان مقابل تيمهای کوئينز پارک رنجرز، پورتموث و ميلوال بازی خواهد کرد که هنوز برگزاری بازی با تيم ميلوال قطعی نشده است.

به همين مناسبت برای اطلاعات بيشتر در مورد برگزاری اين اردو و وضعيت فعلی تيم ملی و هدف از انتخاب کشور انگلستان برای برپايی اين اردوی آماده سازی با برانکو ايوانکوويچ سرمربی تيم ملی ايران گفتگويی انجام داديم.

اين گفتگو با کمک رضا چلنگر، مترجم آقای برانکو صورت گرفت.

آيا تمام اعضای تيم ملی به همراه تيم به لندن خواهند آمد؟

برانکو ايوانکوويچ: ما سعی بر اين داشتيم که تمام اعضای تيم ملی به همراه تيم باشند، ولی بعضی از بچه ها در اردوهای آماده سازی تيم های خودشان هستند و نمی توانند تيم ملی را همراهی کنند، ولی آنها تا قبل از بازی با ژاپن به ما ملحق خواهند شد. ما با ۲۱ بازيکن عازم لندن خواهيم شد.

وضعيت فعلی تيم ملی الان در چه وضعيتی است، آيا تمام بازيکنان از آمادگی کامل برخوردارند؟

خوشبختانه وضعيت تيم خيلی خوب است و همه بازيکنان هم از سلامت کامل برخوردارند.

چرا کشور انگلستان را برای اين اردوی تدارکاتی و بازی با باشگاهای انگلستان انتخاب کرديد، ايا اين اردو جزئی از برنامه های آماده سازی تيم برای مسابقات جام جهانی آلمان است؟

به دوعلت ما انگلستان را برای اردو انتخاب کرديم، اول اينکه در بين پيشنهادهايی که از کشورهای مختلف به فدراسيون ايران شده بود، شرايط انگلستان از همه بهتر بود و دوم اينکه تجربه خوبی برای ما در مسابقات جام جهانی خواهد بود که اگر ما با تيم انگلستان يا تيمهای نزديک به انگلستان هم گروه شديم، تجربه بازی با اين تيم ها را داشته باشيم.

آيا تا قبل از بازی با ژاپن و قبل از مسابقان جام جهانی، احتمال اينکه افراد جديدی به تيم ملی دعوت شوند وجود دارد؟

بله، صددرصد، ما تا قبل از مسابقات جام جهانی بازيکنان شايسته و خوب را به تيم دعوت خواهيم کرد، در تيم ملی بر روی اين بازيکنان باز خواهد بود.

تا جام جهانی آلمان نزديک به يک سال فرصت باقی مانده است، چه برنامه ها و ديدارهای تدارکاتی ديگری در نظر گرفته ايد؟

البته ما مذاکراتی با تيم های مختلف انجام داده ايم، گفتگو با چند تيم اروپايی نيز در حال اتمام است، ولی کمی زود است که از حالا به طور دقيق اسامی اين تيم ها را اعلام کنيم. از طرفی هم، فعلا اغلب کشورها درگير انجام مسابقات مقدماتی جام جهانی هستند. ولی بطور کلی ما سعی بر اين داريم که ديدارهای تدارکاتی و اردوهای منظم و خوبی تا آن زمان داشته باشيم.

بعد از ورود ايران به جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان، به عنوان سرمربی اين تيم، چه احساسی داريد؟

پيش از هر چيز، از اينکه با اين موفقيت باعث شديم که مردم ايران، اين قدر خوشحال شوند، احساس خوشنودی و رضايت می کنم، و بايد اعتراف کنم که در حال حاضر دارم زيباترين دوران مربيگری ام را با تيم ملی ايران می گذرانم و تمام تلاشم را خواهم کرد تا اين خوشحالی مردم را چند برابر کنم.

سطح فوتبال فعلی ايران را نسبت به کشورهای صاحب نام فوتبال جهان چگونه می بينيد؟

در خصوص ليگ باشگاه های ايران، خوب امسال سال پنجم برگزاری ليگ حرفه ای است و اين ليگ رشد خوبی داشته است. می توان گفت از لحاظ سرمايه گذاری باشگاه های ايران در يک روند خوبی را آغاز کرده است.

در سطح ملی هم موفقيت چشمگيری داشتيم. همين که به جام جهانی صعود کرديم خيلی خوب بود، ما الان با خيال راحت تر می توانيم در مقابل تيمهای مطرح دنيا بايستيم و حتی انتظار برد هم داشته باشيم.

در خصوص بازيکنان ايرانی که در باشگاهای خارجی بازی می کنند و گاهی اوقات هم مورد بی لطفی مديران اين تيمها قرار می گيرند، نظرتان چيست؟

من از حضور اين بازيکنان در باشگاهای مطرح دنيا خوشحالم. و اين مسئله باعث پيشرفت فوتبال در ايران خواهد شد. ولی اين يک عامل طبيعی هست که بازيکنان خارجی کمی مورد بی مهری مديران باشگاه ها قرار می گيرند و آنطور که بايد از اين بچه ها استفاده درست نمی شود. هميشه اين مشکلات بوده و اين فقط اختصاص به بازيکنان ايرانی ندارد. بطور مثال در تيم رئال مادريد ببينيد بازيکنانی مثل مايکل اوون که چه مشکلاتی با اين تيم داشت. با اينکه اين تيم يکی از بهترين تيمهای جهان است.

آيا تمايل داريد بعد از اتمام مسابقات جام جهانی آلمان، باز با تيم ملی ايران همکاری کنيد؟

البته برای من باعث غرور و افتخار است که ۴ سال مربی تيم ملی ايران بودم. بله من دوست دارم. البته اين به برنامه های فدراسيون فوتبال و خواسته های آنها و من، بر می گردد که فکر نمی کنم در صورت تمايل فدراسيون، مشکل خاصی داشته باشيم. البته منافع مشترک من و فدراسيون بايد مد نظر قرار بگيرد.

آيا اردوی انگلستان اردوی فشرده ای خواهد بود؟

در حقيقت اين اردو مثل تمام اردوهای آماده سازی ما خواهد بود. ما سعی بر اين داريم که در اين اردو آمادگی بازيکنانی را که در بازی های گذشته فرصت کافی برای ارائه توانايی های خودشان نداشتند، مورد آزمايش قرار دهيم و از طرف ديگر چند بازيکن جديد هم داريم که بايد آنها رو مورد بررسی قرار دهيم تا ببينيم آيا می توانيم از آنها در تيم استفاده کنيم يا خير.


 
 
66آلبوم عکس
ايران به جام جهانی 2006 آلمان راه يافت
 
 
66جام جهانی :
ايران با پيروزی بر کره شمالی در آستانه جام جهانی قرار گرفت
 
 
66حريفان ايران در راه جام جهانی
کره شمالی؛ توفان يا نسيم؟
 
 
مطالب مرتبط
 
 
سايت های مرتبط
 
بی بی سی مسئول محتوای سايت های ديگر نيست
 
اخبار روز
 
 
اين صفحه را برای دوستان خود بفرستيد صفحه بدون عکس
 
 
   
 
BBC Copyright Logo بالا ^^
 
  صفحه نخست|جهان|ايران |افغانستان |تاجيکستان |ورزش |دانش و فن |اقتصاد و بازرگانی |فرهنگ و هنر |ویدیو
روز هفتم |نگاه ژرف |صدای شما |آموزش انگليسی
 
  BBC News >>|BBC Sport >>|BBC Weather >>|BBC World Service >>|BBC Languages >>
 
  راهنما | تماس با ما | اخبار و اطلاعات به زبانهای ديگر | نحوه استفاده از اطلاعات شخصی کاربران