BBCPersian.com
  •    راهنما
تاجيکستان
پشتو
عربی
آذری
روسی
اردو
 
به روز شده: 10:59 گرينويچ - سه شنبه 13 نوامبر 2007 - 22 آبان 1386
 
اين صفحه را برای دوستان خود بفرستيد   صفحه بدون عکس
دفاع ردینگ مانع پیروزی آرسنال نشد
 
آرسنال
الکساندر هلب پس از به ثمر رسیدن گل اول آرسنال به فلامینی تبریک گفت
آرسنال با غلبه بر مقاومت تیم فوتبال ردینگ (3-1)، بواسطه تفاضل گل بهتر نسبت به منچستریونایتد و با یک بازی کمتر، به صدر جدول لیگ باشگاه های برتر انگلستان بازگشت.

امانوئل آده‌بایور در اوائل بازی توپ را به تیر دروازه ردینگ زد، اما تا دقایقی پیش از پایان نیمه اول، ردینگ به آرسنال اجازه گل زنی نداد.

میزبان از ابتدای بازی پرتعداد دفاع می کرد.

ردینگ تنها یک بازیکن را بعنوان مهاجم به کار گرفته بود و تماشاچیان تنها شاهد حملات بی شمار و بی ثمر آرسنال بودند.

با این حال پیش از سوت پایان نیمه، الکساندر هلب، پاس مناسبی را برای متیو فلامینی فرستاد تا او مقاومت ردینگ را در هم بشکند.

در نیمه دوم آده‌بایور هزارمین گل باشگاه آرسنال در لیگ باشگاه های برتر انگلستان را به ثمر رساند و سپس هلب، گل ساز نیمه اول، گل سوم را وارد دروازه ردینگ کرد.

هرچند تاکتیک تیم ردینگ تا اندازه ای باعث برهم ریختن نقشه بازی آرسنال شد، اما آرسنال در زمین ردینگ، قاطعانه پیروز شد.

رونالدوی جادوگر، جو هارت شیردل

کریستیانو رونالدو
کریستیانو رونالدو در سال 2007، در 51 بازی ملی و باشگاهی 26 گل به ثمر رسانده است

آرسنال صدر جدول را از منچستر پونایتد پس گرفت که در روز یکشنبه 12 نوامبر، در حضور بیش از 75 هزار تماشاگر، دراولترافورد با دو گل کریستیانو رونالدو در دقایق 34 و 35، بلکبرن را شکست داده بود.

این هافبک پرتغالی که در سال 2007، در 51 بازی برای باشگاه و کشورش 26 گل به ثمر رسانده است، شمار گل های خود برای منچستریونایتد در این فصل را به 10 رساند و حتی نزدیک بود یک شوت از راه دور او، گل سوم را نیز برای این بازیکن 22 ساله به ارمغان بیاورد.

بلکبرن تا پیش از مسابقه با منچستریونایتد از هشت بازی آخر خود در هفت بازی پیروز شده بود و در ابتدای بازی هم بطور واضح برتر از میزبان بود.

تساوی بدون گل منچسترسیتی در زمین تیم پورتسموث نیز این تیم را در مکان سوم جدول لیگ انگلستان نگه داشت.

پورتسموث که پس از آرسنال بهترین خط حمله را در لیگ باشگاه های برتر انگلستان در اختیار دارد، در اوایل مسابقه نشان داد که چرا این تیم به چنین موفقیتی دست یافته است، اما جو هارت، دروازه بان منچسترسیتی (و تیم ملی زیر 21 سال انگلستان) که اخیرا اعتماد سون یوران اریکسون مربی سوئدی این تیم را جلب کرده است، با شجاعت تمام از دروازه تیم خود دفاع کرد.

منچستر سیتی هر چند تحت فشار بود اما موقعیت برای حمله را نیز از دست نمی داد هرچند هیچکدام از این موقعیتها به گل تبدیل نشد.

چلسی ناکام در دقیقه آخر

تیم کی‌‎‌هیل
تیم کی‌‎‌هیل با این ضربه در دقیقه 90 امیدهای چلسی برای پیروزی را بر باد داد

چلسی، نایب قهرمان فصل قبل این مسابقات، در زمین خود در مقابل اورتون، در دقیقه 90 بخت صعود به مکان سوم جدول را از دست داد تا در مکان چهارم جدول باقی بماند.

چلسی که در تلاش بود پنجمین پیروزی پیاپی خود در جام باشگاه های برتر بریتانیا را کسب کند، با تیمی روبرو بود که پنج مسابقه اخیر خود در مسابقات داخلی و اروپایی را با پیروزی پشت سر گذاشته بود و نه تنها در حفظ توپ موفق عمل می کرد بلکه حتی در ضد حملات نیز پرتعداد بود.

با این حال هر چند اورتون تمام امکانات ممکن را برای شکست دادن چلسی به کار گرفت، اما در دقیقه 70، این دیدیه دروگبا، مهاجم سرشناس چلسی بود که با فرار از مدافع نفر به نفر خود، اولین گل مسابقه را به ثمر رساند.

اما اورتون مصمم به کسب پیروزی، تا دقیقه آخر مبارزه کرد و نتیجه تلاش خود را در دقیقه 90 گرفت که تیم کی‌هیل، با یک ضربه آکروباتیک، توپ را درون دروازه کارلو کودوچینی قرار داد تا بازی با نتیجه مساوی خاتمه یابد.

چلسی هرچند پیروز نشد اما با این تساوی رکورد بازی های نباخته در خانه خود را به 69 مسابقه رساند.

لیورپول سوار بر بال تورس

فرناندو تورس
فرناندو تورس تابستان سال جاری از اتلتیکو مادرید به لیورپول پیوست

در استادیوم انفیلد هم، بازگشت فرناندو تورس، مهاجم اسپانیایی لیورپول، به این تیم امکان داد تا در 9 دقیقه پایانی مسابقه با فولهام، دو گل به ثمر برساند و تا مکان پنجم جدول بالا برود.

تیم لیورپول که برای اولین بار در بیش از یک سال اخیر با ترکیبی بدون تغییر نسبت به بازی قبل به میدان می رفت، از این بخت برخوردار بود که میهمانش در فصل جاری، در شش مسابقه در 10 دقیقه آخر گل خورده بود.

میزبان تا پیش از مسابقه با فولهام، در چهار مسابقه خانگی نتوانسته بود نتیجه ای بهتر از تساوی کسب کند، و تا دقیقه 80 این مسابقه هم به نظر می رسید لیورپول برای بار پنجم در یک بازی خانگی ناکام بماند.

اما فرناندو تورس که از دقیقه 70 بازی وارد زمین شده بود، ضربه بلند خوزه رینا، دروازه بان لیورپول را در نیمه زمین فولهام کنترل کرد و پس از عبور از مدافع فولهام، با یک ضربه زمینی گل اول لیورپول را به ثمر رساند.

خطا بر روی پیتر کراوچ، مهاجم بلند قد لیورپول در منطقه جریمه هم به استیون جرارد، کاپیتان لیورپول امکان داد تا با یک ضربه پنالتی گل دوم این تیم را وارد دروازه فولهام کند.

 
 
لوگو آرسنال
معرفی تیم، اسامی بازیکنان و نتایج
 
 
لوگو منچستر یونایتد
معرفی تیم، اسامی بازیکنان و نتایج
 
 
لوگو منچستر سیتی
معرفی تیم، اسامی بازیکنان و نتایج
 
 
لوگو چلسی
معرفی تیم، اسامی بازیکنان و نتایج
 
 
لوگو لیورپول
معرفی تیم، اسامی بازیکنان و نتایج
 
 
آرسنال اقتصاد فوتبال
آرسنال مدعی افزایش درآمدی عمده شد
 
 
اقتصاد فوتبال اقتصاد ورزش
لیگ برتر انگلستان پردرآمدترین لیگ اروپا
 
 
مطالب مرتبط
اخبار روز
 
 
اين صفحه را برای دوستان خود بفرستيد   صفحه بدون عکس
 
 
   
 
BBC Copyright Logo بالا ^^
 
  صفحه نخست|جهان|ايران |افغانستان |تاجيکستان |ورزش |دانش و فن |اقتصاد و بازرگانی |فرهنگ و هنر |ویدیو
روز هفتم |نگاه ژرف |صدای شما |آموزش انگليسی
 
  BBC News >>|BBC Sport >>|BBC Weather >>|BBC World Service >>|BBC Languages >>
 
  راهنما | تماس با ما | اخبار و اطلاعات به زبانهای ديگر | نحوه استفاده از اطلاعات شخصی کاربران