http://www.bbcpersian.com

18:46 گرينويچ - يکشنبه 04 نوامبر 2007 - 13 آبان 1386

فوتبال ساحلی ایران به آمریکا باخت

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در دومین دیدار خود در جام جهانی فوتبال ساحلی که در برزیل برگزار می شود با نتیجه 7-6 مغلوب آمریکا شد.

در این مسابقه که سایت اینترنتی فیفا آنرا پرهیجان ترین مسابقه تورنمنت خوانده، ایران در حالی که کمتر از یک چهارم مسابقه طی شده بود، حسن عبداللهی، مدافع خود را بواسطه انجام خطا بر روی بازیکن آمریکا درون محوطه جریمه، و دریافت دومین کارت زرد از دست داد و بازیکنان آمریکا هم پنالتی خود را به ثمر رساند تا آمریکا یک بر صفر از ایران پیش بیفتد.

حدود 90 ثانیه بعد، آمریکا گل دوم خود را به ثمر رساند که آخرین گل به ثمر رسیده در وقت اول مسابقه بود.

در وقت دوم به ثمر رساندن سه گل در طی دو دقیقه توسط علی علیقلی و محمد احمدیزاده (دو گل) ایران را سه بر دو از حریف پیش انداخت.

اما سه گل دیگر از سوی بازیکنان آمریکا، مجددا اختلاف را به دو گل (به سود امریکا) افزایش داد و در وقت سوم هم، هرچند مهدی داوودی و حامد قربانپور (دروازه بان ایران) بازی را به تساوی کشاندند، اما تنها ثانیه هایی پس از گل تساوی قربانپور (با ضربه آزاد)، آمریکا توسط ماریو کیمینتی (در تصویر) به گل ششم دست یافت.

آمریکا گل هفتم را نیز دقایقی بعد به ثمر رساند اما حتی دریافت کارت زرد دوم از سوی سیلوا، بازیکن آمریکا که به اخراج او منجر شد، نتوانست برای ایران فرصت کافی برای جبران اختلاف ایجاد کند.

مسلم مسیگر حدود یک دقیقه مانده به پایان وقت مسابقه اختلاف را به نصف کاهش داد اما در نهایت بازی با نتیجه 7-6 به سود آمریکا خاتمه یافت، تا ایران رسما از راهیابی به مرحله بعد مسابقات باز بماند.

در این مسابقه که در شهر ریودوژانیرو برزیل برگزار شد، دو تیم در شرایطی به دیدار هم رفتند که هر دو تیم مسابقه اول خود را باخته بودند.

ایران در مسابقه اول در ضربات پنالتی مغلوب پرتغال، نایب قهرمان مسابقات سال 2005 شده و آمریکا با نتیجه 8-4 از اسپانیا شکست خورد.

پیش از این مسابقه هم اسپانیا 4-2 پرتغال را شکست داد تا در صدر گروه دو مسابقات قرار گیرد.

در این گروه آمریکا با کسب سه امتیاز مسابقه با ایران، پس از آمریکا در مکان دوم قرار گرفته و پرتغال با دو امتیاز از برد با پنالتی مقابل ایران، سوم است.