http://www.bbcpersian.com

08:38 گرينويچ - شنبه 08 مارس 2008 - 18 اسفند 1386

فرگوسن فعلا قصد بازنشستگی ندارد

سر آلکس فرگوسن تاکید کرد هنوز زمانی برای بازنشستگی خود از سمت سرمربی گری تیم فوتبال منچستریونایتد تعیین نکرده است.

این مربی 66 ساله اسکاتلندی در گفتگو با رادیو فرانسه عنوان کرد که ممکن است در سال 2011 از صحنه فوتبال حرفه ای کنار برود.

با این حال او گفت: "من چندین بار گفته ام: تا وقتی سالم هستم و از کار هم لذت می برم شاید دو سه سالی دیگر هم ادامه بدهم."

"من خودم را مقید به این موضوع نمی کنم. شاید چهار سال دیگر ادامه بدهم. کسی چه می داند؟ شاید فردا بازنشسته شدم. نمی شود برای این موضوع محدوده زمانی تعریف کرد."

فرگوسن که در سال 1986 سمت مربی گری منچستریونایتد را بعهده گرفت، تا کنون این تیم را در 18 جام داخلی و اروپایی به پیروزی رسانده است.

او ابتدا قصد داشت در سال 2005 خود را بازنشسته کند اما بعدا تصمیم خود را تغییر داد.

ضمن اینکه تلاش او برای احیاء منچستریونایتد و قهرمانی در فصل گذشته رقابتهای جام باشگاه های انگلستان نیز باعث مصمم تر شدن این مربی در ادامه راه شد.

این تیم در فصل جاری نیز برای اولین بار از سال 1999 در موقعیتی قرار دارد که می تواند در سه جام حذفی انگلستان، باشگاه های برتر انگلستان و قهرمانان باشگاه های اروپا، به مقام قهرمانی دست یابد.

رایان گیگز، یکی از بازیکنان وفادار به آلکس فرگوسن و مورد اعتماد او که اکنون 34 سال سن دارد، در واکنش به اظهارات مربی خود به هیچ وجه ابراز شگفتی نکرد.

این بازیکن که 20 سال قبل، زمانی که یک بچه مدرسه ای بیش نبود، توسط آلکس فرگوسن به خدمت تیم منچستریونایتد درآمد، گفت: "به نظر من او در آینده نزدیک بازنشسته نمی شود. او تشنه فوتبال است و از همیشه بیشتر از فوتبال لذت می برد."

"او از نحوه بازی تیم لذت می برد و همه می بینند که چه اشتیاقی به فوتبال دارد. بالاخره او بازنشسته خواهد شد اما من نمی توانم تصور کنم که این مسئله در آینده نزدیک رخ دهد."