http://www.bbcpersian.com

10:25 گرينويچ - يکشنبه 13 آوريل 2008 - 25 فروردین 1387

رونالدینیو در راه آث میلان

گفته می شود رونالدینیو، مهاجم سرشناس بارسلونا با شرایط اولیه باشگاه آث میلان توافق کرده است.

این بازیکن 28 ساله بخاطر مصدومیت در ادامه مسابقات این فصل تیم بارسلونا شرکت نخواهد کرد، و گفته می شود به دلیل نارضایتی از شرایطش در این باشگاه مایل است درباشگاهی دیگر بازی کند.

روبرتو د اسیس، مدیربرنامه ها و برادر این بازیکن که خبر توافق رونالدینیو با شرایط باشگاه آث میلان به نقل از او منتشر شده است، تاکید کرد که هنوز معامله نهایی نشده است.

او گفت: "آنها [آث میلان] تیم بزرگی هستند و رونالدینیو با اولین تماس آنها، تحت تاثیر قرار گرفت."

آدریانو گالیانی، مدیرعامل باشگاه آث میلان هم گفت: "توافق عمومی با این بازیکن به دست آمده. اکنون باید معامله با باشگاه بارسلونا نهایی شود. کمی فرصت بدهید."

چندی پیش و پس از آنکه روبرتو د اسیس در یک بازی خانگی باشگاه منچسترسیتی انگلستان، بعنوان میهمان در میان تماشاگران حضور یافت، اخباری مبنی بر احتمال انتقال این بازیکن سرشناس به منچسترسیتی نیز منتشر شد.

اما آقای د اسیس ادعا می کند که دیدارش از باشگاه منچسترسیتی در ارتباط با "مسائل شخصی" بوده است و ارتباطی به برادر او ندارد.

او اکنون معتقد است برای انتقال رونالدینیو به آث میلان، تنها باید بر سر مبلغ معامله توافق حاصل شود.

روبرتو د اسیس افزود: "مهم این است که او راضی باشد. چه زمانی معامله نهایی خواهد شد؟ باید صبر کرد."

کارلو آنچلوتی، مربی تیم آث میلان در روزهای اخیر اذعان کرده بود که مایل است فصل آینده رونالدو و آندری شوچنکو را در سن سیرو در اختیار بگیرد.

میلان در حال حاضر در مکان پنجم جدول سری آ، لیگ باشگاه های برتر ایتالیا قرار دارد و با خطر از دست دادن رقابتهای جام قهرمانان باشگاه های اروپا در فصل آینده روبرو است.

این تیم در فصل جاری هم، در دور اول رقابتهای حذفی این جام، توسط آرسنال از دور رقابتها حذف شد.

بازیکنان کارلو آنچلوتی در این فصل قادر به گلزنی نبوده اند و رونالدو، مهاجم این تیم هم مدتی طولانی از ناحیه زانو مصدوم بود و نتوانست بیش از چند گل در طی فصل به ثمر برساند.

رونالدینیو در سالهای 2004 و 2005 از سوی فیفا بعنوان بهترین بازیکن جهان معرفی شده بود.

او در سال 1997 در تیم زیر17 سال برزیل بازی کرد که برای اولین بار در مسابقات قهرمانی زیر 17 سال جهان قهرمان شد. رونالدینیو همچنین در جام جهانی 2002 هم که با قهرمانی برزیل پایان یافت، جزئی از این تیم بود.

او در سال 2003 از پاری سن ژرمن به بارسلونا پیوست، اما عملکرد او در فصل جاری دچار افتی عمده شد.