BBCPersian.com
  •    راهنما
تاجيکستان
پشتو
عربی
آذری
روسی
اردو
 
به روز شده: 07:59 گرينويچ - يکشنبه 17 اوت 2008 - 27 مرداد 1387
 
اين صفحه را برای دوستان خود بفرستيد   صفحه بدون عکس
بسيج ايران برای المپيک
 
رقابتهاى المپيك از روز چهارشنبه ۱۶ مرداد ماه (۶ اوت) با رقابتهاى فوتبال آغاز مى شود، گرچه مراسم افتتاحيه روز جمعه ۱۸ مرداد ماه (۸ اوت) برگزار خواهد شد.

برنامه اعزام ورزشكاران ايرانى به رقابتهاى المپيك هم هفته قبل اعلام شد.

بر اساس اين برنامه، ايران در تاريخهاى ۴، ۱۲، ۱۳، ۱۶، و۲۳ مرداد ماه پنج كاروان به اين رقابتها اعزام خواهد كرد.

۴ مرداد (۲۵ ژوئيه): تيم بسكتبال

۱۲ مرداد (۲ اوت): تيم هاى قايقرانى، تيرو كمان، كشتى فرنگى، جودو، بوكس و شنا

۱۳ مرداد (۳ اوت): تيم هاى دوچرخه سوارى و بدمينتون

۱۶ مرداد (۶ اوت): وزنه بردارى

۲۳ مرداد (۱۳ اوت): تنيس روى ميز، دو و ميدانى، كشتى آزاد، و تكواندو

برنامه روزانه به وقت پكن (گرينويچ+۸، تهران+۳:۳۰)

جمعه ۱۸ مرداد (۸ اوت)
- مراسم افتتاحيه: ساعت ۸ و ۸ دقيقه و ۸ ثانيه

شنبه ۱۹ مرداد (۹ اوت)

- بدمينتون: كاوه محرابى، دور نخست انفرادى - ساعت 15:10
- بوكس: وزن ۸۱ كيلوگرم، مهدى قربانى - ساعت 21:30
- تيروكمان زنان: نجمه آبتين، دور نخست - ساعت ۱۲
- تيروكمان مردان: حجت الله واعظى - دور نخست - ساعت ۱۵
- جودو: وزن زير ۶۰ كيلوگرم، مسعود حاجى‌آخوندزاده - از ساعت ۱۲
- دوچرخه‌سوارى جاده: قادر ميزبانى، حسين عسگرى و مهدى سهرابى - ساعت ۱۱
- شنا: ۱۰۰ متر قورباغه، محمد عليرضايى - دور مقدماتى - ساعت ۱۸:۳۰
- قايقرانى: رويينگ تك نفره، هما حسينى و محسن شادى - ساعت ۱۳:۵۰

يكشنبه ۲۰ مرداد (۱۰ اوت)

- بسكتبال: با روسيه – ساعت ۹
- بوكس: وزن ۶۴ كيلوگرم، مرتضى سپه وند - ساعت 19
- جودو: وزن زير ۶۶ كيلوگرم، آرش مير اسماعيلى - از ساعت ۱۲

دوشنبه ۲۱ مرداد (۱۱ اوت)

- جودو: وزن زير ۷۳ كيلوگرم، على معلومات - از ساعت ۱۲
- قايقرانى: رويينگ تك نفره، هما حسينى و محسن شادى (در صورت ناكامى در دور اول) رقابت گروه بازنده ها - ساعت ۱۵:۳۰

سه شنبه ۲۲ مرداد (۱۲ اوت)

- بسكتبال: با ليتوانى، ساعت ۹

- جودو: وزن زير ۸۱ كيلوگرم، حامد ملك محمدى - از ساعت ۱۲
- قايقرانى: رويينگ تك نفره، هما حسينى و محسن شادى (در صورت صعود) يك چهارم نهايى گروه بازنده ها - ساعت ۱۶
- كشتى فرنگى: وزن ۵۵ كيلوگرم، حميد سوريان – از ساعت ۹:۳۰

چهارشنبه ۲۳ مرداد (۱۳ اوت)

- بوكس: وزن ۹۱ كيلوگرم، على مظاهرى - ساعت ۱۳:۳۰
- تيروكمان مردان: حجت الله واعظى - (در صورت صعود) در جمع ۱۶ ورزشكار برتر - ساعت ۱۰
- جودو: وزن زير ۹۰ كيلوگرم، حسين قمى - از ساعت ۱۲
- قايقرانى: رويينگ تك نفره، هما حسينى و محسن شادى (در صورت صعود) يك چهارم نهايى - ساعت ۱۴:۵۰
- كشتى فرنگى: وزن ۶۶ كيلوگرم، على محمدى – از ساعت ۹:۳۰

پنجشنبه ۲۴ مرداد (۱۴ اوت)

- بوكس: وزن ۶۴ كيلوگرم، مرتضى سپه وند (در صورت صعود) دور دوم - ساعت ۱۹
- بسكتبال: با استراليا ساعت ۱۱:۱۵
- كشتى فرنگى: وزن ۸۴ كيلوگرم، سامان طهماسبى، از ساعت ۹:۳۰
- كشتى فرنگى: وزن ۹۶ كيلوگرم، قاسم رضايى، از ساعت ۹:۳۰
- كشتى فرنگى: وزن ۱۲۰ كيلوگرم، مسعود هاشم زاده، از ساعت ۹:۳۰

جمعه ۲۵ مرداد (۱۵ اوت)

- دو و ميدانى: پرتاب وزنه، امين نيك فر، ساعت ۹:۵۰
- جودو: وزن بالاى ۱۰۰ كيلوگرم، محمدرضا رودكى، از ساعت ۱۲
- قايقرانى: رويينگ تك نفره، هما حسينى و محسن شادى

شنبه ۲۶ مرداد (۱۶ اوت)

- بسكتبال: با آرژانتين، ساعت ۱۶:۴۵
- دو و ميدانى: پرتاب ديسك، احسان حدادى و عباس صميمى، از ساعت ۱۰:۴۰
- قايقرانى: كاياك تك نفره، هما حسينى و محسن شادى (در صورت صعود) فينال - ساعت ۱۴

يكشنبه ۲۷ مرداد (۱۷ اوت)

- بوكس: وزن ۶۴ كيلوگرم، مرتضى سپه وند، (در صورت صعود) يك چهارم نهايى، ساعت ۱۹
- وزنه بردارى: ۹۴ كيلوگرم، اصغر ابراهيمى، ساعت ۱۹

دوشنبه ۲۸ مرداد (۱۸ اوت)

- بسكتبال: با تيم ششم گروه A، ساعت ۹
- وزنه بردارى: ۱۰۵ كيلوگرم، محسن بيرانوند، ساعت ۱۹

سه شنبه ۲۹ مرداد (۱۹ اوت)

- تنيس روى ميز: انفرادى مردان، افشين نوروزى، دور مقدماتى و دور اول، ساعت ۱۰
- دو و ميدانى: پرتاب ديسك، احسان حدادى و عباس صميمى، (در صورت صعود) فينال، ساعت ۲۱
- كشتى آزاد: ۵۵ كيلوگرم، عباس دباغى، از ساعت ۹:۳۰
- كشتى آزاد: ۶۰ كيلوگرم، مراد محمدى، از ساعت ۹:۳۰
- وزنه بردارى: ۱۰۵+ كيلوگرم، رشید شریفی، ساعت ۱۹

چهارشنبه ۳۰ مرداد (۲۰ اوت)

- بسكتبال: (در صورت صعود) مرحله يك چهارم نهايى
- تكواندو: وزن اول زنان، سارا خوش جمال فكرى، از ساعت ۹
- تكواندو: وزن اول مردان، رضا نادريان، از ساعت ۹
- تنيس روى ميز: انفرادى مردان، افشين نوروزى، (در صورت صعود) راند دوم، ساعت ۱۰
- دو و ميدانى: دو ۸۰۰ متر، سجاد مرادى، احسان مهاجر شجاعى، مرحله مقدماتى، ساعت ۱۹
- كشتى آزاد: وزن ۶۶ كيلوگرم، مهدى تقوى، از ساعت ۹:۳۰
- كشتى آزاد: وزن ۷۴ كيلوگرم، ميثم مصطفى جوكار، از ساعت ۹:۳۰

پنجشنبه ۳۱ مرداد (۲۱ اوت)

- تنيس روى ميز: انفرادى مردان، افشين نوروزى (در صورت صعود) مرحله سوم و چهارم، از ساعت ۱۰
- دو و ميدانى: دو ۸۰۰ متر، سجاد مرادى و احسان مهاجر شجاعى (در صورت صعود) مرحله نيمه نهايى، ساعت ۱۹:۵۰
- كشتى آزاد: وزن ۸۴ كيلوگرم، رضا يزدانى، ساعت ۹:۳۰
- كشتى آزاد: وزن ۹۶ كيلوگرم، سعيد ابراهيمى، ساعت ۹:۳۰
- كشتى آزاد: وزن ۱۲۰ كيلوگرم، فردين معصومى، ساعت ۹:۳۰

جمعه اول شهريور (۲۲ اوت)

- بسكتبال: (در صورت صعود) نيمه نهايى، ساعت ۲۰
- بوكس: وزن ۶۴ كيلوگرم، مرتضى سپه وند، (در صورت صعود) نيمه نهايى، ساعت ۱۳:۳۰
- تكواندو: وزن سوم، هادى ساعى، از ساعت ۹
- تنيس روى ميز: انفرادى مردان، افشين نوروزى، (در صورت صعود) نيمه نهايى

شنبه دوم شهريور (۲۳ اوت)

- بسكتبال: (در صورت صعود) رده بندى، ساعت ۱۲
- بوكس: وزن ۶۴ كيلوگرم، مرتضى سپه وند، (در صورت صعود) فينال، ساعت ۱۹
- تنيس روى ميز: انفرادى مردان، افشين نوروزى، (در صورت صعود) نيمه نهايى، رده بندى و فينال
- دو و ميدانى: دو ۸۰۰ متر، سجاد مرادى (در صورت صعود) فينال، ساعت ۱۹:۳۰
- دو و ميدانى: دو ۸۰۰ متر، احسان مهاجر شجاعى (در صورت صعود) فينال، ساعت ۱۹:۳۰

يكشنبه سوم شهريورماه (۲۴ اوت)

- مراسم اختتاميه

برنامه مسابقات ايران بر اساس ورزش

بدمينتون

- كاوه محرابى: دور اول: شنبه ۱۹ مرداد (۹ اوت)، دور دوم: يكشنبه ۲۰ مرداد (۱۰ اوت)، دور سوم: دوشنبه ۲۱ مرداد (۱۱ اوت)، دور چهارم (يك هشتم نهايى): سه شنبه ۲۲ مرداد (۱۲ اوت)، دور پنجم (يك چهارم نهايى): پنجشنبه ۲۴ مرداد (۱۴ اوت)، دور پنچم (نيمه نهايى): بعد از ظهر جمعه ۲۵ مرداد (۱۵ اوت)، رده بندى: بعد از ظهر شنبه ۲۶ مرداد (۱۶ اوت)، فينال: بعد از ظهر يكشنبه ۲۷ مرداد (۱۷ اوت)

بسكتبال

- مقابل روسيه، يكشنبه ۲۰ مرداد (۱۰ اوت) ساعت ۹ صبح به وقت پكن
- مقابل ليتوانى، سه شنبه ۲۲ مرداد (۱۲ اوت) ساعت ۹ صبح به وقت پكن
- مقابل استراليا، پنجشنبه ۲۴ مرداد (۱۴ اوت) ساعت ۱۱:۱۵ صبح به وقت پكن
- مقابل آرژانتين، شنبه ۲۶ مرداد (۱۶ اوت) ساعت ۱۶:۴۵ بعد از ظهر به وقت پكن
- مقابل كرواسى، دوشنبه ۲۸ مرداد (۱۸ اوت) ساعت ۹ صبح به وقت پكن

بوكس

- مرتضى سپه وند (۶۴ كيلوگرم): دور اول: يكشنبه ۲۰ مرداد، دور دوم: پنجشنبه ۲۴ مرداد (۱۴ اوت)، دور سوم (يك چهارم نهايى): يكشنبه ۲۷ مرداد (۱۷ اوت)، دور چهارم (نيمه نهايى): جمعه اول شهريور (۲۲ اوت)، دور پنجم (فينال): شنبه دوم شهريور (۲۳ اوت)

- مهدى قربانى (۸۱ كيلوگرم): دور اول: شنبه ۱۹ مرداد (۹ اوت)، دور دوم: پنجشنبه ۲۴ مرداد (۱۴ اوت)، دور سوم (يك چهارم نهايى): سه شنبه ۲۹ مرداد (۱۹ اوت)، دور چهارم (نيمه نهايى): جمعه اول شهريور (۲۲ اوت)، دور پنجم (فينال): يكشنبه سوم شهريور (۲۴ اوت)

- على مظاهرى (۹۱ كيلوگرم): دور اول: چهارشنبه ۲۳ مرداد (۱۳ اوت)، دور دوم (يك چهارم نهايى): يكشنبه ۲۷ مرداد (۱۷ اوت)، دور سوم (نيمه نهايى): جمعه اول شهريور (۲۲ اوت)، دور چهارم (فينال): شنبه دوم شهريور (۲۳ اوت)

تكواندو

-رضا نادريان (زير ۵۸ كيلوگرم): چهارشنبه ۳۰ مرداد (۲۰ اوت)
- هادى ساعى (زير ۸۰ كيلوگرم): جمعه اول شهريور (۲۲ اوت)
- سارا خوش جمال فكرى (زير ۵۸ كيلوگرم): چهارشنبه ۳۰ مرداد (۲۰ اوت)

تنيس روى ميز

- افشين نوروزى: دور مقدماتى و دور اول: سه شنبه ۲۹ مرداد (۱۹ اوت)، دور دوم: چهارشنبه ۳۰ مرداد (۲۰ اوت)، دور سوم و چهارم: پنچشنبه ۳۱ مرداد (۲۱ اوت)، يك چهارم نهايى: جمعه اول شهريور (۲۲ اوت)، نيمه نهايى، رده بندى و فينال: شنبه دوم شهريور (۲۳ اوت)

تير و كمان

- حجت الله واعظى: دور اول: شنبه ۱۹ مرداد (۹ اوت)، يك هشتم نهايى: چهارشنبه ۲۳ مرداد (۱۳ اوت)، يك چهارم نهايى: جمعه ۲۵ مرداد (۱۵ اوت)

- نجمه آبتين: دور اول: شنبه ۱۹ مرداد (۹ اوت)، يك هشتم نهايى: سه شنبه ۲۲ مرداد (۱۲ اوت)، يك چهارم نهايى: پنجشنبه ۲۴ مرداد (۱۴ اوت)

جودو

- مسعود حاجى آخوندزاده (زير ۶۰ كيلوگرم): شنبه ۱۹ مرداد (۹ اوت)
- آرش ميراسماعيلى (زير ۶۶ كيلوگرم): يكشنبه ۲۰ مرداد (۱۰ اوت)
- على معلومات (زير ۷۳ كيلوگرم: دوشنبه ۲۱ مرداد (۱۱ اوت)
- حامد ملك محمدى (زير ۸۱ كيلوگرم): سه شنبه ۲۲ مرداد (۱۲ اوت)
- حسين قمى (زير ۹۰ كيلوگرم): چهارشنبه ۲۳ مرداد (۱۳ اوت)
- محمدرضا رودكى (بالاى ۱۰۰ كيلوگرم): جمعه ۲۵ مرداد (۱۵ اوت)

دو و ميدانى

- احسان حدادى (پرتاب ديسك): دور مقدماتى: شنبه ۲۶ مرداد (۱۶ اوت)، فينال: سه شنبه ۲۹ مرداد (۱۹ اوت)

- عباس صميمى (پرتاب ديسك): شنبه ۲۶ مرداد (۱۶ اوت)، فينال: سه شنبه ۲۹ مرداد (۱۹ اوت)

- سجاد مرادى (دو ۸۰۰ متر): دور مقدماتى: چهارشنبه ۳۰ مرداد (۲۰ اوت)، نيمه نهايى: پنجشنبه ۳۱ مرداد (۲۱ اوت)، فينال: شنبه دوم شهريور (۲۳ اوت)

- احسان مهاجر شجاعى (دو ۸۰۰ متر): دور مقدماتى: چهارشنبه ۳۰ مرداد (۲۰ اوت)، نيمه نهايى: پنجشنبه ۳۱ مرداد (۲۱ اوت)، فينال: شنبه دوم شهريور (۲۳ اوت)

-امين نيك فر (پرتاب وزنه): جمعه ۲۵ مرداد (۱۵ اوت)

دوچرخه سوارى

-قادر ميزبانى: دوچرخه سوارى جاده، شنبه ۱۹ مرداد (۹ اوت)
-حسين عسگرى: دوچرخه سوارى جاده، شنبه ۱۹ مرداد (۹ اوت)
- مهدى سهرابى: دوچرخه سوارى جاده، شنبه ۱۹ مرداد (۹ اوت)

شنا

- محمد عليرضايى (۱۰۰ متر قورباغه): دور مقدماتى: نبه ۱۹ مرداد (۹ اوت)، نيمه نهايى: يكشنبه ۲۰ مرداد (۱۰ اوت)، فينال: دوشنبه ۲۱ مرداد (۱۱ اوت)

قايقرانى

-هما حسينى: رويينگ تك نفره: از شنبه ۱۹ مرداد (۹ اوت)

- محسن شادى: رويينگ تك نفره: از شنبه ۱۹ مرداد (۹ اوت)

كشتى آزاد:

- عباس دباغى (۵۵ كيلوگرم): سه شنبه ۲۹ مرداد (۱۹ اوت)

- مراد محمدى (۶۰ كيلوگرم): سه شنبه ۲۹ مرداد (۱۹ اوت)

- مهدى تقوى (۶۶ كيلوگرم): چهارشنبه ۳۰ مرداد (۲۰ اوت)

- ميثم مصطفى جوكار (۷۴ كيلوگرم): چهارشنبه ۳۰ مرداد (۲۰ اوت)

- رضا يزدانى (۸۴ كيلوگرم): پنجشنبه ۳۱ مرداد (۲۱ اوت)

- سعيد ابراهيمى (۹۶ كيلوگرم): پنجشنبه ۳۱ مرداد (۲۱ اوت)

- فردين معصومى (۱۲۰ كيلوگرم): پنجشنبه ۳۱ مرداد (۲۱ اوت)

كشتى فرنگى:

- حميد سوريان (۵۵ كيلوگرم): سه شنبه ۲۲ مرداد (۱۲ اوت)

- على محمدى (۶۶ كيلوگرم): چهارشنبه ۲۳ مرداد (۱۳ اوت)

- سامان طهماسبى (۸۴ كيلوگرم): پنجشنبه ۲۴ مرداد (۱۴ اوت)

- قاسم رضايى (۹۶ كيلوگرم): پنجشنبه ۲۴ مرداد (۱۴ اوت)

- مسعود هاشم زاده (۱۲۰ كيلوگرم): پنجشنبه ۲۴ مرداد (۱۴ اوت)

وزنه بردارى

- اصغر ابراهيمى (۹۴ كيلوگرم): يكشنبه ۲۷ مرداد (۱۷ اوت)

- حسن بيرانوند (۱۰۵- كيلوگرم): دوشنبه ۲۸ مرداد (۱۸ اوت)

- رشید شریفی (۱۰۵+ كيلوگرم): سه شنبه ۲۹ مرداد (۱۹ اوت)

 
 
ورزشکاران ایرانی با ورزشکاران ایرانی
گفتگو با ورزشکاران ایرانی حاضر در پکن
 
 
غلامرضا تختی ايران در المپيک
از لندن 1948 تا آتن ۲۰۰۴
 
 
حسین رضازاده ایران در المپیک
مدال آوران تاریخ ورزش ایران
 
 
رضا سوخته سرایی ایران و تحریم المپیک
دلایل دوازده سال دوری تاریخی از المپیک
 
 
المپیک پکن 2008 پکن 2008
همه چیز درباره المپیک پکن
 
 
المپیک پکن المپیک پکن
آلودگی هوا و تروریسم؛ پاشنه آشیل
 
 
المپیک پیشینه
از اولین المپیک مدرن تا 2004 آتن
 
 
سايت های مرتبط
بی بی سی مسئول محتوای سايت های ديگر نيست
اخبار روز
 
 
اين صفحه را برای دوستان خود بفرستيد   صفحه بدون عکس
 
 
   
 
BBC Copyright Logo بالا ^^
 
  صفحه نخست|جهان|ايران |افغانستان |تاجيکستان |ورزش |دانش و فن |اقتصاد و بازرگانی |فرهنگ و هنر |ویدیو
روز هفتم |نگاه ژرف |صدای شما |آموزش انگليسی
 
  BBC News >>|BBC Sport >>|BBC Weather >>|BBC World Service >>|BBC Languages >>
 
  راهنما | تماس با ما | اخبار و اطلاعات به زبانهای ديگر | نحوه استفاده از اطلاعات شخصی کاربران