BBCPersian.com
  •    راهنما
تاجيکستان
پشتو
عربی
آذری
روسی
اردو
 
به روز شده: 17:36 گرينويچ - يکشنبه 05 اکتبر 2008 - 14 مهر 1387
 
اين صفحه را برای دوستان خود بفرستيد   صفحه بدون عکس
لیورپول در دقیقه 90 با چلسی همراه شد
 
لیگ برتر انگلستان
درک کویت لیورپول را همگام چلسی در صدر جدول نگه داشت
در ادامه مسابقه های هفته هفتم لیگ برتر انگلستان، لیورپول برای پیروزی 3-2 مقابل منچسترسیتی در اندازه یک تیم مدعی قهرمانی ظاهر شد.

منچسترسیتی که در شش دیدار آخر خود مقابل لیورپول نتوانسته بود توپ را درون دروازه لیورپول قرار دهد، نه تنها در زمین خود در نیمه اول 2-0 پیش افتاد، بلکه موفق شد گل دوم خود را نیز با یک ضربه آزاد مقابل تیم میهمان به ثمر برساند که در فصل جاری هیچ گلی را در بازی های ایستگاهی دریافت نکرده بود و قوی ترین خط دفاع را در اختیار داشت.

اما منچسترسیتی که با پیروزی مقابل لیورپول می توانست خود را به سوم بالای جدول لیگ انگلستان برساند، در دقایق 55 و 73 نتوانست فرناندو تورس را مهار کند که ابتدا پاس عرضی آلوارو آربلوئا را با بغل پا درون دروازه منچسترسیتی جای داد و سپس با ضربه سر بازی را به تساوی کشاند.

اما پس از آنکه منچسترسیتی با تکل خشن پابلو زابالتا بر روی آلونسو 10 نفره شد و لیورپول نیز پس از ازنجام سه تعویض نیمه دوم با مصدومیت شدید مارتین اسکرتل دفاع وسط خود مواجه شد، دو نفر دقایق باقی مانده را 10 نفره ادامه دادند که لیورپول در وقت تلف شده کار را تمام کرد.

آلبرت ریرا، بازیکن سابق منچسترسیتی، پس از نفوذ به محوطه جریمه این تیم توپ را با پاسی عرضی به درک کویت، مهاجم هلندی لیورپول فرستاد که نزدیک تیر دوم دروازه میزبان با کنار پا گل پیروزی بخش لیورپول را به ثمر رساند.

در لندن، چلسی تنها تیمی که در طی سال جاری میلادی در لیگ برتر انگلستان بدون شکست بوده، استون ویلا، تیم قدرتمند میانه جدول را 2-0 شکست داد. تا در صدر جدول و بالاتر از لیورپول (به واسطه تفاضل گل بهتر) باقی بماند.

چلسی تیم غالب میدان بود و استون ویلا عملا تهدیدی جدی بر روی دروازه پیتر چک ایجاد نکرد.

چلسی در دقیقه 21 با پاس نفوذی فرنک لمپارد و ضربه جو کول پیش افتاد و در دقیقه 43 هم با کمک نیکولاس آنلکا توانست پس از دو دفع از سوی رد فریدل دروازه بان استون ویلا، در تلاش سوم اختلاف را دو برابر کند تا چلسی به هشتاد و ششمین برد خانگی پیاپی خود دست یابد و در صدر جدول لیگ برتر انگلستان باقی بماند.

استون ویلا با پیروزی در این مسابقه می توانست برای اولین بار در تقریبا هفت سال گذشته خود را به صدر جدول لیگ برساند، اما چلسی حتی به نسبت سطح بازی های خانگی خود هم چشمگیر بازی کرد و پاس های دقیق و حرکات بدون توپ بازیکنان چلسی تیم میهمان را آزار داد.

با این حال چلسی که در مسابقه هفته گذشته مقابل اف ث کلوژ در لیگ قهرمانان اروپا، دیدیه دروگبا، مهاجم اهل ساحل عاج خود را نیز به دلیل مصدومیت از دست داد، در این مسابقه هم شاهد خروج لنگان لنگان جو کول از زمین مسابقه بود که نه تنها نگرانی های لوئیز فیلیپه اسکولاری را بیشتر خواهد کرد، اما بلکه بر دغدغه های فابیو کاپلو، مربی تیم ملی انگلستان هم خواهد افزود.

هال سیتی به پیش!

ضربه آزاد قوس دار جیووانی تاتنهام را بیشتر در بحران فرو برد
در استادیوم وایت هارت لین در شمال لندن، هال سیتی، تیم تازه وارد به لیگ برتر انگلستان، با پیروزی 1-0 مقابل تیم قعر جدولی تاتنهام خود را تا رتبه سوم جدول لیگ بالا کشید.

هال سیتی که در هفته گذشته آرسنال را در زمین این تیم 2-1 شکست داده بود، در دقیقه 9 بازی با یک ضربه آزاد قوس دار از 30 متری دروازه تاتنهام، توپ را درون دروازه این تیم جای داد.

تاتنهام که از 53 سال پیش هیچگاه فصل مسابقات را به این بدی آغاز نکرده است، در نیمه اول دو بار توپ را به تیر دروازه هال سیتی کوبید که در هیچکدام از مسابقات پیشین خود در لیگ برتر نتوانسته بود دروازه خود را بسته نگه دارد.

اما تیم خوانده راموس نتوانست دروازه هل سیتی را باز کند تا بار دیگر زمین مسابقه را در حالی ترک کند که توسط طرفداران خود هو می شد.

این مربی اسپانیایی در آستانه بازی به محاصره عکاسان در آمد که معمولا علامت خوبی برای ادامه راه یک مربی در لیگ برتر محسوب نمی شود.

هالی سیتی تنها تیم در جمع شش تیم برتر جدول لیگ برتر است که تفاضل گل منفی دارد!

وست هم نیز که در شش بازی اخیر در خانه نباخته بود، شاهد پیروزی 3-1 بولتون میهمان نه چندان قدرتمند خود بود.

وست هم که با وجود کناره گیری آلن کربیشلی، مربی خود در هفته های اول فصل و گرفتار شدن در بحران یافتن حامی مالی، عملکرد چشمگیری از خود نشان داده و در آستانه هفته هفتم چهار برد در کارنامه خود ثبت کرده بود، در 30 دقیقه اول مسابقه هماهنگ و دیدنی باز کرد، اما گرفتار ضعف دروازه بان خود شد.

رابرت گرین در گل اول نتوانست ارسال بلند بر روی دروازه میزبان را در دستان خود نگه دارد و کوین دیویس، مهاجم فرصت طلب بولتون در دقیقه 30 مسابقه با نوک پا توپ را درون دروازه خالی وست هم قرار داد.

چهار دقیقه بعد بار دیگر دفع ناقص یک شوت بازیکنان بولتون از سوی گرین، موقعیت دوم را برای گل زنی بولتون مقابل دروازه وست هم فراهم کرد و هر چند وست هم در دقیقه 68 یکی از دو گل خورده را در یک ارسال کرنر جبران کرد، اما بولتون که از ضربات ایستگاهی خود بهتر از دیگر تیمهای لیگ برتر انگلستان استفاده می کند، چهار دقیقه مانده به پایان وقت قانونی بوسیله متیو تیلور یک ضربه آزاد را از 25 متری روانه دروازه وست هم کرد تا تیم خود را اندکی در جدول بالا ببرد.

در دیگر مسابقات این روز نیز پورتسموث 2-1 استوک سیتی را شکست داد و نیوکاسل با کسب تساوی 2-2 در زمین اورتون، اولین امتیاز خود پس از چهار شکست را به دست آورد

در حال حاضر رده بندی تیمهای عمده لیگ برتر انگلستان به این شرح است:

1. چلسی، 7 بازی، 17 امتیاز (تفاضل گل 11+)
2. لیورپول، 7 بازی، 17 امتیاز (تفاضل گل 6+)
3. هال سیتی، 7 بازی، 14 امتیاز (تقاضل گل 1-)
4. آرسنال، 7 بازی، 13 امتیاز (تفاضل گل 8+)
5. آستون ویلا، 7 بازی، 13 امتیاز (تفاضل گل 2+)
6. وست هم، 7 بازی، 12 امتیاز (تفاضل گل 1+)
7. پورسموث، 7 بازی، 12 امتیاز (تفاضل گل 4-)
8. منچستریونایتد، 6 بازی، 11 امتیاز (تفاضل گل 4+)
...

11. منچسترسیتی، 7 بازی، 9 امتیاز (تفاضل گل 6+)
12. میدلزبرو، 7 بازی، 9 امتیاز (تفاضل گل 2-)
...
18. نیوکاسل، 7 بازی، 5 امتیاز (تفاضل گل 6-)
19. استوک، 7 بازی، 4 امتیاز (تفاضل گل 6-)
20. تاتنهام، 7 بازی، 2 امتیاز (تفاضل گل 6-)

 
 
آرسن ونگر روانشناسی ورزش
۱۴ فرمان آرسن ونگر برای موفقیت آرسنال
 
 
پیراهن منچستریونایتد اقتصاد ورزش
حمایت از ورزش در سایه بحران مالی جهانی
 
 
بازیکنان منچستریونایتد فوتبال انگلستان
لیگ برتر: ملال آور یا هیجان انگیز
 
 
فوتبال اروپا و انگلستان فوتبال اروپا
لیگ انگلستان، برترین لیگ قاره؟
 
 
نشان لیگ برتر فوتبال بی‌رحم
برکناری پیاپی مربیان در لیگ برتر انگلستان
 
 
مطالب مرتبط
آرسنال شوکه شد، چلسی صدرنشین
27 سپتامبر, 2008 | ورزش
اخبار روز
 
 
اين صفحه را برای دوستان خود بفرستيد   صفحه بدون عکس
 
 
   
 
BBC Copyright Logo بالا ^^
 
  صفحه نخست|جهان|ايران |افغانستان |تاجيکستان |ورزش |دانش و فن |اقتصاد و بازرگانی |فرهنگ و هنر |ویدیو
روز هفتم |نگاه ژرف |صدای شما |آموزش انگليسی
 
  BBC News >>|BBC Sport >>|BBC Weather >>|BBC World Service >>|BBC Languages >>
 
  راهنما | تماس با ما | اخبار و اطلاعات به زبانهای ديگر | نحوه استفاده از اطلاعات شخصی کاربران