'کوچ آسمانی' در آپارات

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
'کوچ آسمانی' در آپارات

این هفته در آپارات فیلم 'کوچ آسمانی' ساخته کیومرث درم‌بخش به‌نمایش درمی‌آید.

درباره فیلم

حق نشر عکس Red
Image caption نمایی از فیلم 'کوچ آسمانی'

حکایت ایل حکایت هم‌نفسی انسان و طبیعت است، ییلاق و قشلاقهایی پر از سفر و خاطره، پر از سختی و تقلا و پر از نفس زندگی. ایل شاهسون از جمله ایلهای شناخته‌شده ایران در دامنه کوه سبلان به شمار می‌آید، فیلم 'کوچ آسمانی' تصویری از زندگی و آداب و رسوم ایل شاهسون در قالب یک داستان عاشقانه است. به دلیل محدویت زمانی پخش نسخه کوتاه این فیلم به‌نمایش درمی‌آید.

ویژگی فیلم

در فیلم 'کوچ آسمانی' ساخته کیومرث درم بخش، کارگردان سعی کرده در قالب یک داستان عاشقانه تصویری کاملا کارت‌پستالی و پر از رنگ‌ و‌ راز از زندگی ایل شاهسون را به دست بدهد. فیلم از روش بازسازی برای بیان فیلماستفاده کرده و بازیگران اغلب نقش خود را در فیلم ایفا می‌کنند. این فیلم را می‌توان یک مستند بازسازی شده به حساب آورد.

درباره کارگردان

حق نشر عکس derambakhsh.com
Image caption کیومرث درمبخش، کارگردان

کیومرث درم‌بخش، فیلم‌ساز با‌تجربه و پیشکسوت ایران، متولد ۱۳۲۴ در شیراز و تحصیل کرده سینما در دانشگاه سوربن فرانسه است. او پس از بازگشت به ایران در سال ۱۳۴۷ مدتی عکس فیلم بود و پس از آن با تلویزیون دولتی آن زمان مشغول به کار شد و اولین فیلمش 'جرس' درباره شتربانان بسیار مورد توجه قرار گرفت. از او فیلم داستانی 'بوف کور' بر اساس داستان معروف صادق هدایت، فیلمی بسیار شناخته شده است. کیومرث درم بخش همچنین فیلم 'سفر بهاری' را درباره زندگی 'صادق هدایت' با بازی پرویز فنی زاده ساخته و بیش از یکصد فیلم مستند در کارنامه حرفه‌ایش دارد. فیلمهای 'ایل بختیاری' و 'عروس ایل ترکمن' و 'خاک و ابریشم' از این فیلم‌ساز قبل‌تر در برنامه آپارات به‌نمایش در‌آمده‌اند.

زمان پخش:

جمعه ساعت ۲۱:۰۰ ایران

شنبه ساعت ۱۳:۰۰ ایران

یکشنبه ساعت ۲۴:۰۰ ایران

سه‌شنبه ساعت ۱۶:۰۰ ایران ( ۱۵:۳۰ و ۱۵:۰۰ برای فیلمهای نیمه بلند و بلند)

چهارشنبه ساعت ۲۴:۰۰ ایران