بهبود رابطه روسیه و آمریکا چه تاثیری بر روابط مسکو و تهران خواهد داشت؟
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

بهبود رابطه روسیه و آمریکا چه تاثیری بر روابط مسکو و تهران خواهد داشت؟

رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا در نخستین دیدارش با سرگئی لاوروف، وزیر‌خارجه روسیه از امکان همکاری میان بین مسکو و واشنگتن صحبت کرده است، اما در عین حال تاکید کرده که آمریکا پای منافع خود خواهد ایستاد.

وزیر خارجه آمریکا که در نشست گروه ۲۰ در بن آلمان با همتای روسش دیدار می کرد، گفت واشنگتن از روسیه انتظار دارد که به وعده ها و تعهدات بین المللی خود در مورد اوکراین پایبند بماند.

در همین حال جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا، در نشست ناتو در بروکسل پیشنهاد روسیه برای احیای همکاری نظامی میان دو کشور را رد کرده است.

این درخالی است که ساعاتی پیش دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در یک کنفرانس خبری باری دیگر بهبود رابطه با روسیه را امری مثبت دانست که به گفته او هم به نفع مردم آمریکاست و هم به نفع جهان. او گفت علیرغم فشار سیاسی که بر او وجود دارد برای تحقق این امر تلاش خواهد کرد.

جلال فرهنگ برای بررسی چشم‌انداز روابط روسیه و آمریکا و تاثیر آن بر رابطه مسکو و تهران گفتگویی داشت با محسن میلانی مدیر مرکز تحقیقات استراتژیک و دیپلماسی در دانشگاه فلوریدای جنوبی،

این مصاحبه در برنامه چشم‌انداز بامدادی جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ (۱۷ فوریه ۲۰۱۷) پخش شده است.

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.