چرا اظهارات استاندار خراسان جنوبی روحانیون این استان را اینقدر بر آشفته؟
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

چرا اظهارات استاندار خراسان جنوبی روحانیون این استان را اینقدر بر آشفته؟

در ایران علیرضا عبادی، نماینده آیت‌الله علی خامنه‌ای در استان خراسان جنوبی، از تحصن روحانی‌ها و طلبه‌های این استان علیه استاندار خراسان جنوبی حمایت کرده است.

همزمان خبرگزاری‌های ایران می‌گویند امام‌ان جمعه‌ شهرهای استان خراسان جنوبی هم در اعتراض به اظهارات استاندار این استان دیروز نماز جمعه نخوانده و امام جمعه‌های موقت به جای آنها نماز را برگزار کرده‌اند.

معترضان می‌گویند علی اکبر پرویزی، استاندار، با اظهارنظر درباره رقص زنان و مردان "حرف‌های ضد دین" زده و باید برکنار شود.

آقای پرویزی چند هفته پیش در سخنانی در جمع هنرمندان وضعیت هنر در خراسان جنوبی را گریه آور توصیف کرده بود و گفته بود که عده ای به اسم دین با همه چیز مخالفت می کنند.

او مردم خراسان شمالی را مردمی شاد توصیف کرده بود که اهل ساز و دهل و تار و دف هستند و اضافه کرده بود که در مراسم عروسی‌ در منطقه باختاران‌ها خیلی مرسوم است که "آقایان می‌رقصند، خانم‌ها می‌‌رقصند اماکنی هم وجود دارد که خیلی به اسلام و مسلمین لطمه وارد نمی‌شود."

البته بعدا استانداری خراسان جنوبی توصیح داده که منظور آقای پرویزی "حرکات موزون سنتی" زنان و مردان به طور جداگانه بوده است.

جلال فرهنگ در مصاحبه با علی اصغر رمضانپور، روزنامه نگار و تحلیلگر مسایل ایران از او پرسید که چرا صحبتهای آقای پرویزی چنین اعتراضات دنباله داری را به همراه آورده؟

این مصاحبه در برنامه چشم‌انداز بامدادی شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ (۱۱ مارس ۲۰۱۷) پخش شده است.

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.