رقیب حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری که خواهد بود؟
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

رقیب حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری که خواهد بود؟

در ایران محمدرضا عارف، رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان، اعلام کرده که حسن روحانی نامزد این گروه در انتخابات ریاست جمهوری اردیبهشت ماه است.

ساعاتی پیش از آنکه شورای عالی اصلاح‌طلبان آقای روحانی را به عنوان نامزد خود معرفی کند، خبرگزاری مهر نامه‌ای از هشتاد نماینده مجلس خطاب به آقای روحانی را مننتشر کرد که در آن رییس جمهور ایران را متهم کرده اند که مکررا و به صراحت به تقابل لفظی و عملی با دیدگاه‌ها و نظرات رهبر جمهوری اسلامی پرداخته است.

در همین حال تشکل اصولگرای "جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی" فهرست ۱۴ نفره ای از نامزدهای احتمالی خود برای انتخابات ریاست جمهوری را منتشر کرده‌ است.

محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، ابراهیم رئیسی متولی نهاد پرنفوذ آستان قدس رضوی و سعید جلیلی نماینده رهبر ایران در شورای عالی امنیت ملی از چهره‌های کلیدی این فهرست هستند.

جلال فرهنگ در گفتگو با مهدی مهدوی آزاد روزنامه نگار و تحلیلگر مسائل سیاسی ایران ساکن بن آلمان به بررسی و تحلیل این خبر پرداخته است.

این مصاحبه در برنامه چشم‌انداز بامدادی دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ (۱۳ مارس ۲۰۱۷) پخش شده است.

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.