انتخابات 96: رقابت "دولت امید" با "جریان انحرافی" و " جانشین احتمالی رهبر"؟
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

انتخابات ۹۶: رقابت "دولت امید" با "جریان انحرافی" و " جانشین احتمالی رهبر"؟

دیروز محمود احمدی نژاد که اخیرا پایش به توییتر باز شده توییت کرد که قرار است بعد از چهار سال کنفرانس مطبوعاتی تشکیل بدهد. در این کنفرانس مطبوعاتی نه تنهایی که با حمید بقایی ظاهر شد. آقای بقایی که در زمان آقای احمدی نژاد معاون اجرایی و سرپرست نهاد ریاست جمهوری بود و بعدها جزو حلقه ای به شمار آمد که از جمله از سوی نزدیکان آیت الله خامنه ای، جریان انحرافی نام گرفت، اخیرا اعلام کرده که می خواهد کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شود. در این کنفرانس مطبوعاتی، آقای احمدی نژاد این خبر را تایید کرد و با اشاره به دستگیر شدن آقای بقایی توسط وزارت اطلاعات دولت حسن روحانی، تا توانست از این دولت و قوه قضاییه و عملکردشان انتقاد کرد و از جمله گفته "همیشه طرفی که شارلاتان است حاکم می‌شود"

آقای احمدی نژاد گفت تمام تلاشش را می کند که حمید بقایی تایید صلاحیت بشود. او همینطور با اشاره به در حصر بودن رهبران جنبش سبز و ممنوع التصویر بودن محمد خاتمی گفت از این محدودیت ها راضی نیست.

از سوی دیگر، محمد باقر قالیباف و محسن رضایی گفته اند که نمی خواهند در انتخابات نامزد شوند. این تصمیم درست بر خلاف رویه گذشته این دو مقام ارشد سیاسی و نظامی جمهوری اسلامی بوده است. آقای قالیباف برای حسن روحانی خط و نشان هم کشیده و گفته برای تغییر دولت و گرفتن قدرت از او هر چه در توان دارد به کار می بندد اما اعلام نکرده این کار را به نفع چه کسی انجام می‌دهد. از سوی دیگر روزنامه های صبح پنج شنبه تهران گزارش دادند که ابراهیم رئیسی، جانشین احتمالی رهبر و تولیت آستان قدس رضوی، از سمت خودش در هیات نظارت بر انتخابات استعفا داده است و همین بر شائبه‌ها مبنی بر احتمال نامزدی او برای انتخابات، دامن زده است.

در این میان تنها محمد خاتمی بوده که در جمع اعضای هیات علمی دانشگاه ها از دولت حسن روحانی حمایت کرده و برخلاف بقیه گفته عملکرد دولت خوب بوده است.

علی همدانی، مجری چشم‌انداز بامدادی ۱۷ فروردین ۱۳۹۶، ششم ماه میلادی آوریل، در گفتگو با مهدی مهدوی آزاد، خبرنگار و تحلیلگر مسائل ایران، نخست سوال کرده موضع گیری اخیر آقای احمدی نژاد به نفع و ضرر چه کسانی است؟

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.