بلور بنفش: مجموعه‌ها

محسن نامجو - قسمت اول: گفتگو و معرفی آلبوم جدید

برنامه را اینجا ببینید.

اولین قسمت از گفت‌وگوی بهزاد بلور با محسن نامجو در هلند جایی که این هنرمند ترانه‌های جدیدش را با ارکستر سازهای بادی هلند اجرا می‌کند. این اجراها مجموعه آلبوم جدید محسن نامجو را تشکیل می‌دهد که اخیرا منتشر شده است و به بهانه آن بهزاد گفتگویش را با او در نیویورک، محل زندگی نامجو در تابستان ۲۰۱۷ ادامه می‌دهد.

حسین تهی - "خدایا مرسی"

برنامه را اینجا ببینید.

گفت‌وگوی بهزاد بلور با حسین تهی درباره موزیک ویدیو جدیدش "خدایا مرسی".

تولدی دیگر، اقتباسی از اشعار فروغ فرخزاد

برنامه را اینجا ببینید.

تولدی دیگر، اقتباسی از اشعار فروغ فرخزاد با صدای شیرین مجد و رقص شاهرخ مشکین قلم.

گفتگو با حسین تهی - "خدایا مرسی"

برنامه را اینجا ببینید.

گفتگوی بهزاد بلور با حسین تهی درباره موزیک ویدیو جدیدش "خدایا مرسی".

گفتگو با داریوش پیرنیاکان، نوازنده و آهنگساز

برنامه را اینجا ببینید.

گفتگو با داریوش پیرنیاکان، نوازنده و آهنگساز و خالق آثارى مثل یاد ایام، رسواى دل و جان عشاق.

محمد خردادیان - قسمت ۲

برنامه را اینجا ببینید.

در دومین قسمت از گفتگوی بهزاد بلور با محمد خردادیان او از سفر به ایران و دوره زندان و از زندگی اش در این روزها می گوید. در آخر برنامه هم حرکات معروف رقصش را با بهزاد تمرین می کند.

محمد خردادیان - قسمت ۱

برنامه را اینجا ببینید.

در اولین قسمت از گفتگوی بهراد بلور با محمد خردادیان، این رقصنده معروف ایرانی از علاقه و ورودش به عرصه رقص و زندگی خصوصی‌اش می‌گوید.عکس‌های خانوادگی از دوره‌های مختلف زندگی و همینطور کلیپ‌های رقص و کلاس‌های آموزش رقص خردادیان را هم در این برنامه می‌بینیم.

گفتگو با حامد نیک‌پی - قسمت دوم

برنامه را اینجا ببینید.

این هفته در قسمت دوم گفتگوی بهزاد بلور با حامد نیک‌پی در دوبی، او به سوالهای هوادارانش در مورد زندگی و موسیقی‌اش جواب می‌دهد و از آلبومهایش می‌گوید.

کفتگو با حامد نیک‌پى - قسمت اول

برنامه را اینجا ببینید.

ناگفته‌ها همراه با قطعاتى از کنسرت نجوا و موزیک ویدیوهاى قدیمى و جدید

برلین - قسمت پنجم

برنامه را اینجا ببینید.

در این برنامه بهزاد بلور به سراغ گروهی دو نفره در برلین می‌رود که به رهبری موزیسین ایرانی به نام پریسا (Pari San) سبک موسیقی جدیدی به نام پاپ رویایی (Dream Pop) یا پاپ جادویی کار می‌کنند که از دل دنیای موسیقی الکترونیک بیرون آمده. پریسا را اولین بار روی قایق کوچکی که در عرشه‌اش برای تماشاچیانشان اجرا داشتند می‌بینیم و سپس اجراهای زنده را در استودیو برای برنامه بلور بنفش ادامه می‌دهند. در این برنامه بهزاد علاوه بر معرفی موسیقی، معروفترین غذای آلمانی را نیز مزه می‌کند، سوسیس!

برلین _ قسمت چهارم

برنامه را اینجا ببینید.

آلمان و بخصوص برلین زادگاه بسیاری از وقایع تاریخی و هنری چند قرن گذشته بوده. کاباره در این شهر پدید آمد و حتی تانگوی آرژانتینی نتیجه مهاجرت آلمانی‌ها به آمریکا بود. برلین باعث جنگ جهانی دوم شد و بسیاری از یهودیان شهر به اردوگاه‌های مرگ برده شدند. آلمانی‌ها شاید تنها مردمی هستند که به گذشته خودشان اعتراف م‌‌کنند و آنرا انکار نمی‌کنند. در این برنامه به یادبودها و کوچه پس‌کوچه‌های تاریخی شهر پا می‌گذاریم و از طریق دو خواهر با جایگاه هنر باستانی ایرانی بین این مردم و در عین حال به نابترین شکل ترانه که اُپرا است، گوش می‌دهیم، آن‌هم در یک مهمانی خصوصی در خانه‌ای که شبیه نمایشگاه آثار هنری است.

برلین _ قسمت سوم

برنامه را اینجا ببینید.

هانی مجتهدی از چهره‌های خلاق و نو آور در سبک موسیقی روز به زبان کردی است. هانی نزدیک به یک دهه است که از سنندج به آلمان مهاجرت کرده و در این سال‌ها سبک‌های مختلفی از آواز و اجرا را در کار خود آمیخته، او از خواندن در محافل خانوادگی در شهر خود تا کنسرت‌های مجوزدار در شهرهای بزرگ‌تر ایران به اجراهای زنده با ارکسترهای مختلف در کردستان عراق و آلمان پرداخته. هانی تازگی ترانه‌های فارسی هم می‌خواند و در این برنامه مجموعه‌ای از این ترانه‌های خود را به سرپرستی مچید کاظمی بطور زنده اجرا می‌کند.

برلین _ قسمت دوم

برنامه را اینجا ببینید.

برلین پایتخت آلمان شهری است با تاریخ بی‌مانند، شهری که در قرن‌های گذشته گهواره سبک‌های مختلف موسیقی و اتفاقات مهم سیاسی دنیا بوده و از شهرهایی است که ایرانیان زیادی به آن مهاجرت کرده‌اند و در بافت شهر آمیخته شده‌اند. در این مجموعه پنج قسمتی بهزاد بلور به جستجوی موسیقی ایرانیان شهر و تاثیراتی که از کشور میزبان گرفته‌اند می‌رود. در این جستجو گزیده‌ای از تاریخ و زیبایی‌ها و حتی خوراکی‌های شهر برلین را نیز معرفی می‌کند.

برلین _ قسمت اول

برنامه را اینجا ببینید.

برلین پایتخت آلمان شهری است با تاریخ بی‌مانند، شهری که در قرنهای گذشته گهواره سبک‌های مختلف موسیقی و اتفاقات مهم سیاسی دنیا بوده و از شهرهایی است که ایرانیان زیادی به آن مهاجرت کرده‌اند و در بافت شهر آمیخته شده‌اند. در این مجموعه پنج قسمتی بهزاد بلور به جستجوی موسیقی ایرانیان شهر و تاثیراتی که از کشور میزبان گرفته‌اند می‌رود. در این جستجو گزیده‌ای از تاریخ و زیبایی‌ها و حتی خوراکی‌های شهر برلین را نیز معرفی می‌کند.

بلور بنفش: علی عظیمی

برنامه را اینجا ببینید.

دیدار بهزاد بلور با على عظیمى در لندن و گپ و گفت از رادیو تهران تا کارهای جدیدش همراه با ویدیو کلیپ ها و لحظاتى از تازه ترین کنسرتش در لندن.

بلور بنفش: قیصر (قسمت دوم)

برنامه را اینجا ببینید.

با قیصر، خواننده پاپ در نروژ.

بلور بنفش: قیصر قسمت اول

برنامه را اینجا ببینید.

بهزاد بلور به دیدن قیصر خواننده پاپ می رود و با او در کشورهای نروژ و سوئد همراه می‌شود.

بلور بنفش: گفتگوی اختصاصی با ابی - قسمت دوم

برنامه را اینجا ببینید.

دومین قسمت از گفتگوی اختصاصی بهزاد بلور با ابی در برنامه بلور بنفش. در این قسمت ابی از سابقه خوانندگی اش، خانواده، همکاری با خوانندگان دیگر، و برنامه های آینده اش می‌گوید.

بلور بنفش: مصاحبه اختصاصی با ابی - قسمت اول

برنامه را اینجا ببینید.

در این برنامه، ابی از آخرین تور دور دنیا (تور پنجاه) و تصمیماتش برای سال‌های آینده می‌گوید.

بلور بنفش در سوئد ۲

برنامه را اینجا ببینید.

در این قسمت از برنامه بهزاد بلور به همراه شهرام شب پره از سوئد به استونی می‌رود.

بلور بنفش در سوئد ۱

برنامه را اینجا ببینید.

در این قسمت از برنامه بلور بنفش، بهزاد بلور به دیدن پیروز می رود که در یک کشتی تفریحی اجرا دارد.

ایتالیا _ قسمت پنجم

برنامه را اینجا ببینید.

در این برنامه بهزاد بلور به میدان فردوسی شهر رم سر می‌زند، به دیدن موزه‌ سازها می‌رود و سازها را معرفی می‌کند، تاریخچه پیانو را از یک نوازنده ایتالیایی جویا می‌شود و یک گروه ایتالیایی به رهبری پژمان تدین هم موسیقی ایرانی اجرا می‌کنند.

ایتالیا _ قسمت چهارم

برنامه را اینجا ببینید.

در این برنامه بلور بنفش، بهزاد بلور به دیدن پژمان تدین، موزیسین ایرانی در رم می‌رود و درمورد تابلوهای موزیکال او می‌پرسد. اجرای موسیقی قرون وسطای ایتالیایی به سبک باروک هم جزوی از برنامه است و در آخر، بهزاد ما را به تماشای پخت غذای اصیل ایتالیایی، یعنی پیتزا، می‌برد.

ایتالیا _ قسمت سوم

برنامه را اینجا ببینید.

بهزاد بلور در گفتگو با یک راهنمای محلی ایرانی شهر رم را معرفی می‌کند، اجراهای یک گروه ایتالیایی و نوازنده و خواننده ایرانی اش را می‌بینیم و با سازهای ایتالیایی آشنا می‌شویم.

ایتالیا _ قسمت دوم

برنامه را اینجا ببینید.

سفر بهزاد بلور به ایتالیا ادامه دارد. گفتگو با کیمیا و پاستای بولنیزی

ایتالیا _ قسمت اول

برنامه را اینجا ببینید.

در این قسمت از برنامه به ایتالیا سفر می‌کنیم و شهر بولنیا. با کیمیا آشنا می‌شیم و به یکی از دانشگاهای قدیمی دنیا که موزارت اونجا درس خونده سر میزنیم.

جوایز موسیقی دف با ما _ قسمت سوم

برنامه را اینجا ببینید.

قسمت سوم جوایز موسیقی دف باما، گفتگو با احلام خواننده ایرانی از دوبی، سیروشو خواننده معروف کشور ارمنستان، فرهاد بزله از کردستان و همینطور گپی با مهرنگار و مژده...

جوایز موسیقی دف با ما _ قسمت دوم

برنامه را اینجا ببینید.

در دومین بخش از مراسم اهدای جوایز دف-باما در آلمان که تابستان امسال برگزار شد بهزاد بلور به ملاقات و گفتگو با جمشید، شبنم ثریا خواننده تاجیک و عمر ارنعوت چهره نوجوانی از رومانی می‌رود. در این برنامه همچنین هنرنمایی دیوآنسا نوازنده ویولن از لبنان را خواهید دید.

جوایز موسیقی دف با ما _ قمست اول

برنامه را اینجا ببینید.

جوایز موسیقی دف باما هر سال در قدردانی از خواننده‌های خاورمیانه و نزدیک اهدا می‌شود. این برنامه امسال در هامبورگ برگزار شد و بهزاد بلور با معرفی برنامه، در قسمت اول این مجموعه با سامی بیگی و فرهاد دریا گفتگو می‌کند و اجراهایی از آن‌ها را می‌بینیم.

بلور بنفش با سالار

برنامه را اینجا ببینید.

برای دیدن منتخب برنامه های تلویزیون فارسی بی بی سی مشترک شوید.

بلور بنفش با سعید شایسته

برنانمه را اینجا ببینید.

در این قسمت بهزاد به دیدن سعید شایسته می رود.

بلور بنفش در گوتنبرگ: از باستانی تا پاپ

برنامه را اینجا ببینید.

ارغوان و ترانه جدید با سازهای آکوستیک؛ فرشاد حقیقی (سازنده تنبور و نوازنده)، گروه کاروان (موسیقی محلی و سنتی)، و قطعه‌ای از آخرین اجرای محمدرضا لطفی در گوتنبرگ.

بلور بنفش با کامران و هومن در سوئد

برنامه را اینجا ببینید.

بلور بنفش: گفتگوی بهزاد بلور با کامران و هومن و کنسرت این دو خواننده در کشتی تفریحی که از سوئد عازم استونی است. همراه با گشتی کوتاه در شهر تالین پایتخت استونی.

بلور بنفش با سحر

برنامه را اینجا ببینید.

بهزاد بلور در دوبی با سحر ملاقات می‌کند. این برنامه شامل گفتگو و اجراهای زنده ترانه‌های معروف سحر است.

بلور بنفش با ایزدی‌ها

برنامه را اینجا ببینید.

با ایزدی‌ها در پایتخت گرجستان. رقص و موسیقی و اعتقادات و آداب و رسومشان.

سعید شنبه زاده و کنسرت شیخ شنگر

برنامه را اینجت ببینید.

بهزاد بلور با سعید شنبه‌زاده و گروهش که کنسرت شیخ شنگر را در پاریس اجرا می‌کنند گفتگو می‌کند. برنامه شامل اجراهای اختصاصی سعید شنبه‌زاده و گروهش برای برنامه بلور بنفش است.

بلور بنفش با منصور

برنامه را اینجا ببینید.

در این برنامه بهزاد بلور به دیدن منصور در کنسرت نوروز ۹۵ در شهر تفلیس می‌رود. منصور آهنگ‌های قدیم و جدیدش رو اجرا می‌کند و به سوالات مطرح بین هواداراش پاسخ می‌دهد.

تاجیکستان ۲ - قسمت ششم: سفر به مزار رودکی

برنامه را اینجا ببینید.

در آخرین قسمت از مجموعه دوم تاجیکستان بهزاد بلور به مزار رودکی شاعر قدیمی پارسی زبان می‌رود که نوازنده چنگ و ترانه سرا هم بوده. در مزار رودکی می‌بینیم که چطور چهره او را بازسازی کرده‌اند.

تاجیکستان ۲ _ قسمت پنجم

برنامه را اینجا ببینید.

در پنجمین قسمت از سریال جدید تاجیکستان مهرنگار رستم از اپراهای تاجیکستان می گوید و می‌خواند و تفاوت‌های زبان فارسی تاجیکی و فارسی ایرانی را در گفتگویی با کارشناسان زبان‌های باستانی ، بررسی می‌کنیم.

و البته به جشن تولد ۲۱ سالگی مهرنگار می‌رویم.

تاجیکستان ۲ - قسمت چهارم‌ : آران و گروه رقص تاجیک

برنامه را اینجا ببینید.

در چهارمین قسمت از بلور بنفش در تاجیکستان بهزاد بلور به دیدن آرین خواننده ایرانی در شهر دوشنبه می‌رود و اجرایی از یک گروه رقص متفاوت تاجیکی می ‌بینیم.

تاجیکستان ۲ - قسمت سوم : زلیخا و ستاره

برنامه را اینجا ببینید.

در سومین قسمت از مجموعه بلور بنلفش در تاجیکستان هنرنمایی ستاره و زلیخا دو خواننده جوان تاجیک را می‌بینیم و سری هم می‌زنیم به بازار خوراکی‌های محلی تاجیکستان.

تاجیکستان ۲ - قسمت دوم: مامک خادم

برنامه را اینجا ببینید.

در دومین قسمت از مجموعه تاجیکستان بهزاد بلور با مامک خادم گفتگو می‌کند که بخش‌هایی از آلبوم جدیدش را در تاجیکستان ضبط کرده. بخش‌هایی از ویدیوهای آلبوم جدید مامک خادم را هم در برنامه می‌بینیم.

تاجیکستان ۲ - قسمت اول : موزه سازهای گرمینج و موسیقی مقامی

برنامه را اینجا ببینید.

در اولین قسمت از سری دوم تاجیکستان بهزاد بلور به موزه سازهای گرمینج سر می زند و اجرای موسیقی گرمینج از گروه تاجیکی و موسیقی مقامی از هنرمندان ایرانی را می‌بینیم.

لس آنجلس - قسمت شانزدهم : راز زیبایی موزیک ویدیوها و گشتی در ساحل ونیز

برنامه را اینجا ببینید.

در شانزدهمین قسمت از مجموعه بلور بنفش در لس‌آنجلس بهزاد بلور به دیدار کسی می‌رود که به موزیک ویدیوها حس و حال می‌بخشد، و بعد از آن به ساحل ونیز سری می‌زند که پر از عجایب و همچنین نوازنده‌های مختلف است.

لس آنجلس - قسمت پانزدهم : پیام شمس

برنامه را اینجا ببینید.

در پانزدهمین قسمت از مجموعه بلور بنفش در لس‌آنجلس بهزاد بلور به دیدار پیام شمس آهنگساز و ستاره ساز می‌رود.

لس آنجلس _ قسمت چهاردهم : ملاقات با عمر اکرم برنده جایزه گرمی

برنامه را اینجا ببینید.

در قسمت چهاردهم از مجموعه برنامه‌های بلور بنفش در لس آنجلس، بهزاد بلور به دیدن عمر اکرم برنده جایزه گرمی می‌رود و با او گفتگو می‌کند و در ادامه سری هم به خیابان مشاهیر هالیوود می‌زند.

لس آنجلس - قسمت سیزدهم : احمد آزاد

برنامه را اینجا ببینید.

در سیزدهمین قسمت از مجموعه بلور بنفش در لس آنجلس احمد آزاد با ترانه‌های بزمی خود خاطرات را زنده می‌کند. همینطور سه‌تار الکتریک جدیدی را معرفی می‌کنیم.

لس آنجلس - قسمت دوازدهم : کوروس

برنامه را اینجا ببینید.

در دوازدهمین قسمت از مجموعه بلور بنفش در لس آنجلس کوروس ترانه‌های طلایی ۳۰ سال گذشته‌اش را زنده اجرا می‌کند و در گفتگو با بهزاد بلور از زندگی خود می‌گوید.

لس آنجلس - قسمت یازدهم : سیاوش شمس

برنامه را اینجا ببینید.

در یازدهمین قسمت از مجموعه بلور بنفش در لس آنجلس سیاوش شمس در گفتگو با بهزاد بلور از سابقه هنری و زندگی خود می‌گوید و مجموعه‌ای از ترانه‌های معروفش را اجرا می‌کند.

لس آنجلس - قسمت نهم : پیانو و دهل، به همراه عمر اکرم و احمدرضا نبی زاده

برنامه را اینجا ببینید.

در نهمین قسمت از مجموعه بلور بنفش در لس آنجلس ترکیب استثنائی پیانو و دهل را با اجرای شاهین یوسف زمانی و هه‌ژار می‌بینیم. احمدرضا نبی زاده هم یکی از ترانه‌های معروفش را اجرا می‌کند و عمر اکرم با پیانو برنامه را به پایان می‌برد.

لس آنجلس - قسمت هشتم : الهام متین

برنامه را اینجا ببینید.

در هشتمین فسمت از مجموعه بلور بنفش در لس آنجلس بهزاد بلور با الهام متین خواننده با سابقه که از ایران به آمریکا مهاجرت کرده گفتگو می‌کند و الهام متین چند ترانه معروف خود را در برنامه اجرا می‌کند.

لس‌آنجلس - قسمت هفتم: شیلا، و پرویز قدرخانی

برنامه را اینجا ببینید.

در هفتمین قسمت از بلور بنفش در آمریکا شیلا بعد از سال‌ها سکوت به صحنه بر می‌گردد، و پرویز قدرخانی دو آهنگ معروف خود از دهه شصت و هفتاد را می‌خواند.

لس‌آنجلس - قسمت ششم : فرامرز آصف، سمیرا، پرویز قدرخانی

برنامه را اینجا ببینید.

در ششمین قسمت از مجموعه لس آنجلس بهزاد بلور با پرویز قدرخانی گفتگو می‌کند که از دهه ۶۰ به صحنه بازگشته، سمیرا خواننده افغان، و فرامرز آصف با تک آهنگش "شب عشق" در برنامه اجرای زنده دارند.

لس‌آنجلس - قسمت پنجم : رعنا منصور و گروه کارمندان

برنامه را اینجا ببینید.

در قسمت پنجم از مجموعه بلور بنفش در آمریکا رعنا منصور اجرای متفاوتی از ترانه‌های جدید و قدیمش را با همراهی گروه کارمندان و به رهبری اروین خاچیکیان ارائه می‌کند.

لس آنجلس _ قسمت چهارم : کوروس، سیاوش شمس، و گروه The Animates

برنامه را اینجا ببینید.

در چهارمین قسمت از مجموعه لس آنجلس بهزاد بلور با کوروس درمورد سال‌های اول خوانندگی اش تا الان گفتگو می‌کند و اجراهای از کورس، سیاوش شمس، و گروه The Animates را می‌بینیم.

لس‌آنجلس - قسمت سوم : بلک‌کتز

برنامه را اینجا ببینید.

در سومین قسمت از سریال بلور بنفش در لس‌آنجلس بهزاد بلور با شهبال شب‌پره در مورد تاریخچه گروه بلک کتز گفتگو می‌کند که اکنون خواننده‌ای جدید به نام ادوین دارد، و اجراهایی زنده از این گروه را می‌بینیم.

لس آنجلس - قسمت دوم: بلک کتز و جزمین

برنامه را اینجا ببینید.

در ادامه سریال لس آنجلس بهزاد بلور با بلک کتز و جزمین گفتگو می‌کند و اجراهای زنده آن‌ها را می‌بینیم. بخشی از برنامه هم به ادامه گفتگو با شهرام کاشانی اختصاص دارد.

لس‌آنجلس - قسمت اول : شهرام کاشانى

برنامه را اینجا ببینید.

این برنامه بلوربنفش با شهرام کاشانی است که بعد از مدت‌ها به صحنه برمی‌گردد و کنکاش در فراز و نشیب‌های سال‌های گذشته‌اش و اجرای زنده آهنگ‌های مورد علاقه‌اش. به همراه ملاقاتی با کوروس و اجرای متفاوت آهنگ "تاپ تاپ" و رعنا منصور با اجرای زنده تنظیم جدیدی از آهنگ معروفش: " اگه حال منو داشتی".

بلور بنفش: کنسرت راه ابریشم ۲ - قسمت اول

برنامه را اینجا ببینید.

در بلور بنفش این هفته بهزاد بلور به دیدن نخستین قسمت از کنسرت راه ابریشم ۲ که تابستان امسال در پاریس برگزار شد می‌رود، کنسرتی بزرگ به همت آرش فولادوند و گروه کُر بهار. در این قسمت کارهایی به رهبری و ساخته مهرداد برآن و تکخوانی دریا دادور را می‌بینید

بلور بنفش؛ تاجیکستان - قسمت ششم

برنامه را اینجا ببینید.

بلور بنفش در تاجیکستان

بلور بنفش؛ تاجیکستان - قسمت پنجم

برنامه را اینجا ببینید.

ویژه برنامه بلور بنفش در تاجیکستان

بلور بنفش؛ تاجیکستان- قسمت چهارم

برنامه را اینجا ببینید.

در چهارمین قسمت از مجموعه بلور بنفش در تاجیکستان بهزاد بلور راز آهنگ کمر باریک را افشا می‌کند.

بلور بنفش؛ تاجیکستان - قسمت سوم

برنامه را اینجا ببینید.

در سومین قسمت از مجموعه بلور بنفش در تاجیکستان بهزاد بلور از مبارک‌شاه، هنرمند معروف تاجیک که ترانه‌هایش را خواننده‌های ایرانی خوانده‌اند، یاد می‌کند. این برنامه شامل چند اجرای موسیقی از خوانندگان و نوازندگان تاجیک از جمله گروه مهرنگار نیز هست.

بلور بنفش؛ تاجیکستان - قسمت دوم

برنامه را اینجا ببینید.

در دومین قسمت از مجموعه بلور بنفش در تاجیکستان بهزاد بلور بخش‌هایی از شهر دوشنبه را معرفی و درمورد پیوندهای تاریخی ایران و تاجیکستان با کارشناسان گفتگو می‌کند. این برنامه شامل چند اجرای موسیقی از خوانندگان و نوازندگان تاجیک از جمله گروه شمس است.

بلور بنفش؛ با برنده‌هاى 'سرود سال' تاجیکستان - قسمت اول

برنامه را اینجا ببینید.

بهزاد بلور در اولین قسمت از سری جدید برنامه بلور بنفش بی‌بی‌سی فارسی به سراغ خوانندگان روز تاجیکستان رفته است و از مراسم انتخاب 'سرود سال' در کاخ باربد شهر دوشنبه گزارش می‌دهد.

بلور بنفش در گوتنبرگ: از باستانی تا پاپ

برنامه را اینجا ببینید.

ارغوان و ترانه جدید با سازهای آکوستیک؛ فرشاد حقیقی (سازنده تنبور و نوازنده)، گروه کاروان (موسیقی محلی و سنتی)، و قطعه ای از آخرین اجرای محمدرضا لطفی در گوتنبرگ.

برنامه را اینجا ببینید.

بلور بنفش و گروه ۲۵ ( ( Band ۲۵

بلور بنفش: سامى بیگى

برنامه را اینجا ببینید.

در این قسمت از بلور بنفش، بهزار بلور با سامی بیگی گفتگو می‌کند.

بلور بنفش: هاتف و اجراى ترانه‌هاى ماندگارش براى بى‌بى‌سى

برنامه را اینجا ببینید.

هاتف، هنرمند شناخته‌شده ایرانی در این برنامه بلور بنفش، مهمان بهزاد بلور است و در استودیوی راسک هالیوود، بعد از حدود بیست‌وچهار سال، ترانه "زنگ تفریح" و چند آهنگ ماندگار دیگر را با تنظیم جدید می‌خواند.

بلور بنفش: هوشمند عقیلى؛ ۴ آهنگ و ۷۷ سال صدا

برنامه را اینجا ببینید.

هوشمند عقیلی از نامهای بزرگ موسیقی بزمی، اصیل و روز ایران است. خواننده ای است که از رادیو تلویزیون ملی ایران شروع کرد و در این اجرای زنده در بی بی سی.

دستچینی از ۱۳۶ ترانه خود را با گروه سازهای زهی و اکوستیک اجرا میکند( دریا ، فردا تو می آیی، بردی از یادم و خالق عالم). در این برنامه با شخصیت شاد و غیر منتظره این هنرمند مقیم آمریکا آشنا خواهید شد.

بلور بنفش با هنگامه و ستار و مرتضی

برنامه را اینجا ببینید.

هنگامه :

بعد از یکسال هنگامه سکوت خود را می‌شکند با یک گروه آکوستیک یک آهنگ جدید، چند سوال و جواب و اتفاقات پشت صحنه .

بلور بنفش: قیصر- قسمت دوم

برنامه را اینجا ببینید.

با قیصر، خواننده پاپ در نروژ.

بلور بنفش: قیصر قسمت اول

برنامه را اینجا ببینید.

بهزاد بلور به دیدن قیصر خواننده پاپ می‌رود و با او در کشورهای نروژ و سوئد همراه می‌شود.

بلور بنفش: ایزدی‌ها

برنامه را اینجا ببینید.

با ایزدی‌ها در پایتخت گرجستان. رقص و موسیقی و اعتقادات و آداب و رسومشان

بلور بنفش با منصور تهرانی - قسمت دوم

برنامه را اینجا ببینید.

بلور بنفش با منصور تهرانی و داستانهای پشت صحنه آهنگهای طلایی دیروز و امروز

بلور بنفش: منصور تهرانی - قسمت اول

برنامه را اینجا ببینید.

دیدار و گفتگو با منصور تهرانی، سراینده "یار دبستانی من"

بلور بنفش: سحر

برنامه را اینجا ببینید.

بهزاد بلور در دوبی با سحر ملاقات می‌کند. این برنامه شامل گفتگو و اجراهای زنده ترانه‌های معروف سحر است.

بلور بنفش: نیما

برنامه را اینجا ببینید.

در این قسمت از برنامه، بهزاد بلور به دیدن نیما می‌رود و همراه او با موسیقی زیرزمینی و نوگرای لندن آشنا می‌شود.

بلور بنفش؛ لیلا فروهر

برنامه را اینجا ببینید.

در این قسمت برنامه بلور بنفش، کنسرت لیلا فروهر و پشت صحنه آن‌را می‌بینیم.

بلور بنفش؛ کوک در مالاگا

برنامه را اینجا ببینید.

بهزاد بلور به دیدار مجید کرمی سازنده و مخترع سازهای کوبه‌ای در اسپانیا می‌رود.

کوک: آمستردام با گروه پیام

برنامه را اینجا ببینید.

بهزاد بلور به دیدن گروه جاز پیام می‌رود. گروهی که رهبرش سازهای کوبه‌ای ایرانی را جایگزین طبل‌های درامز کرده و در مهم‌ترین سالن موسیقی شهر تنها ساز مغناطیسی دنیا "ثرامین" را به مراه ارکستری از سازهای اکوستیک می‌نوازد و موسیقی متن فیلم‌های سینمایی را اجرا می‌کند.

کوک: پریسا ارسلانی

برنامه را اینجا ببینید.

در این برنامه که در استانبول ضبط شد با پریسا ارسلانی آشنا می‌شویم . خواننده ایرانی آذری زبانی که ترانه‌های به یاد ماندنی را با گروه جاز- راک اش اجرا می‌کند. در این برنامه در گفتگوی بهزاد بلور با پریسا، با سابقه و روحیاتش آشنا شده و صدایش را در همراهی با بزرگان موسیقی ترکیه و جمهوری آذربایجان می‌شنویم.

بلور بنفش: فرزین

برنامه را اینجا ببینید.

بهزاد بلور با فرزین نوازنده تار و خواننده ملاقات می‌کند.

بلور بنتفش: رزبار

برنامه را اینجا ببینید.

دف نوازی به شیوه غیر متعارف

بلور بنفش : سهیل شادلو و تفنگ برنو

برنامه را اینجا ببینید.

ملاقات با آهنگساز خواننده‌ای که تازگی به شهر برنو زادگاه تفنگ‌های برنو در جمهور چک مهاجرت کرده.

در این برنامه برای اولین بار آهنگ‌هایش را با گیتار اجرا کرده و ما را با یک گروه راک این شهر آشنا می‌کند و بهزاد بلور در حاشیه این برنامه از کارخانه قدیمی برنو دیدن می‌کنیم و تیری هم می‌اندازد.

بلور بنفش، سوئیت سمفونی شهرزاد اثر ریمسکی کورساکف

برنامه را اینجا ببینید.

این هفته در بلور بنفش سوئیت سمفونی شهرزاد به رهبری مهرداد فرید. این اثر از شناخته شده‌ترین آثار کلاسیک جهان است که ریشه در قصه‌های ایرانی دارد. نیکلای ریمسکی کورساکف سازنده این اثر از نوآورترین آهنگسازان کلاسیک روسیه بود که علاقه فراوانی به هزار و یکشب و قصه‌‎های شهرزاد داشت.

بلور بنفش: جشنواره موسیقی زار - قسمت دوم

برنامه را اینجا ببینید.

گروه سازهای کوبه ای "پاسارگاد "از کرمان، "سعید شنبه زاده" و گروه جازش ، "رضا شیرکان...ی" با تنظیم‌های گیتار ترانه‌های جنوب و گروه "هیرون" از گروه‌های موسیقی شاد بوشهر که ترانه‌های محفلی بر اساس رباعیات خیام "خیامی" را هم اجرا می‌کنند. در کوچک‌ترین سالن ممکن "گیتار کافه" استانبول آسیایی !

بلور بنفش: جشنواره موسیقی زار - قسمت اول

برنامه را اینجا ببینید.

جشنواره موسیقی خلیج فارس ... بخش اول این جشنواره شهریورماه امسال در استانبول برگزار شد. مراسم خاصی در جشنواره اجرا شد که کمتر برای همه گان نمایش داده می‌شود. مراسم سنج و دمام و موسیقی زنان بوشهر.

بلور بنفش: گفتگو و کنسرت عارف - قسمت دوم

برنامه را اینجا ببینید.

گفتگو و کنسرت عارف

بلور بنفش: گفتگو و کنسرت عارف - قسمت اول

برنامه را اینجا ببینید.

گفتگو و کنسرت عارف

بلور بنفش: ساسى مانکن

برنامه را اینجا ببینید.

گفتگوی بهزاد بلور با ساسی مانکن در ترکیه.

بلور بنفش: منصور

برنامه را اینجا ببینید.

در این برنامه بهزاد بلور به دیدن منصور در کنسرت نوروز ۹۵ در شهر تفلیس می‌رود. منصور آهنگ‌های قدیم و جدیدش رو اجرا می‌کند و به سوالات مطرح بین هواداراش پاسخ می‌دهد.

بلور بنفش :گرجستان - قسمت چهارم

برنامه را اینجا ببینید.

بهزاد بلور در این قسمت به دیدن ایرانی‌ها در تفلیس می‌رود. از یک کارگردان ویدیو تا کسانی که استودیوی دوبله و ضبط موسیقی راه می‌اندازند. هستی خواننده جوان ایرانی هم که ساکن تلفیس شده دو ترانه اجرا می ‌ند و همینطور از وضعیت موسیقی و کنسرت‌ها در گرجستان باخبر می‌شویم.

بلور بنفش: جشنواره راک و متال ایرانی در گرجستان - قسمت سوم

برنامه را اینجا ببینید.

در قسمت سوم از سریال بلور بنفش در گرجستان، بهزاد بلور به جشنواره راک و متال ایرانی در شهر تفلیس می‌رود و با گروه‌های راک و متال که از ایران به این جشنواره آمده اند گفتگو می‌کند. در این برنامه اجراهایی از این گروه‌ها را هم می‌بینیم.

بلور بنفش : گرجستان - قسمت دوم

برنامه را اینجا ببینید.

بهزاد بلور در این قسمت به دیدن ایرانی‌ها در تفلیس می‌رود. از یک کارگردان ویدیو تا کسانی که استودیوی دوبله و ضبط موسیقی راه می‌اندازند. هستی خواننده جوان ایرانی هم که ساکن تلفیس شده دو ترانه اجرا می‌کند و همین‌طور از وضعیت موسیقی و کنسرت‌ها در گرجستان باخبر می‌شویم.

بلور بنفش - گرجستان قسمت اول

برنامه را اینجا ببینید.

بلور بنفش - گرجستان قسمت اول.

بلور بنفش: پراگ - قسمت چهارم

برنامه را اینجا ببینید.

برنامه بلور بنفش به معرفی هنرمندان دنیای موسیقی و اجراهای زنده آنها اختصاص دارد. در این مجموعه برنامه‌ها به کشورهای مختلف سفر می‌کنیم و در گفتگو با هنرمندان با موسیقی و فرهنگ مردم آشنا می‌شویم. سبک‌های مختلف موسیقی را معرفی می‌کنیم و همینطور هنرمندان را در کنسرت‌ها و اجراهای اختصاصی می‌بینیم.

مجموعه جدید بلور بنفش با چهار برنامه در شهر پراگ پایتخت جمهوری چک و اطراف آن شروع شده است. و در برنامه آخر بهزاد بلور به موزه کافکا سر می‌زند، با میلوش مایر درامر هوی متال آشنا می‌شود و به ملاقات ولادیمیر فرانز می‌رود. مردی که سر تا پا خالکوبی است و قطعات کلاسیک موسیقی می‌نویسد.

بلور بنفش: پراگ - قسمت سوم

برنامه را اینجا ببینید.

برنامه بلور بنفش به معرفی هنرمندان دنیای موسیقی و اجراهای زنده آنها اختصاص دارد. در این مجموعه برنامه‌ها به کشورهای مختلف سفر می‌کنیم و در گفتگو با هنرمندان با موسیقی و فرهنگ مردم آشنا می‌شویم. سبک های مختلف موسیقی را معرفی می‌کنیم و همینطور هنرمندان را در کنسرت‌ها و اجراهای اختصاصی می‌بینیم.

مجموعه جدید بلور بنفش با چهار برنامه در شهر پراگ پایتخت جمهوری چک و اطراف آن شروع شده است. و در برنامه سوم بهزاد بلور با چشم پزشکی ایرانی آشنا می‌شود که نوازنده پرکاشن است و به دیدار سوزانا می‌رود که سنتور نواز چک است.

بلور بنفش: پراگ - قسمت دوم

برنامه را اینجا ببینید.

برنامه بلور بنفش به معرفی هنرمندان دنیای موسیقی و اجراهای زنده آنها اختصاص دارد. در این مجموعه برنامه‌ها به کشورهای مختلف سفر می‌کنیم و در گفتگو با هنرمندان با موسیقی و فرهنگ مردم آشنا می‌شویم. سبک‌های مختلف موسیقی را معرفی می‌کنیم و همینطور هنرمندان را در کنسرتها و اجراهای اختصاصی می‌بینیم.

مجموعه جدید بلور بنفش با چهار برنامه در شهر پراگ پایتخت جمهوری چک و اطراف آن شروع شده است. و در برنامه دوم بهزاد بلور به همراه شهاب طلوعی به گشت و گذار در شهرهای حومه پراگ می‌رود و با هنرمندان بومی آشنا می‌شود.

بلور بنفش: پراگ - قسمت اول

برنامه را اینجا ببینید.

برنامه بلور بنفش به معرفی هنرمندان دنیای موسیقی و اجراهای زنده آنها اختصاص دارد. در این مجموعه برنامه‌ها به کشورهای مختلف سفر می‌کنیم و در گفتگو با هنرمندان با موسیقی و فرهنگ مردم آشنا می‌شویم. سبک های مختلف موسیقی را معرفی می‌کنیم و همینطور هنرمندان را در کنسرت‌ها و اجراهای اختصاصی می‌بینیم.

مجموعه جدید بلور بنفش با چهار برنامه در شهر پراگ پایتخت جمهوری چک و اطراف آن شروع می‌شود. در برنامه اول شهاب طلوعی خواننده و نوازنده ایرانی که سال‌هاست ساکن پراگ است ترانه‌های جدیدش را می‌خواند و ساز جدیدش را معرفی می‌کند. در برنامه‌های بعدی به گشت و گذار در شهرهای حومه پراگ می‌رویم، با هنرمندان بومی آشنا می‌شویم و صدای ساز قانون و سنتور خاص چک را می‌شنویم.

آریانا سعید، خواننده افغان در بلور بنفش

برنامه را اینجا ببینید.

آریانا سعید، خواننده مشهور افغان، در برنامه بلور بنفش ترانه‌های خاطره‌انگیز "ملا ممد جان"، "حال که دیوانه شدم" و ترانه‌‌های جدیدش از جمله "افغان پسرک" را می‌خواند.