چرا عربستان و متحدانش در نشست قاهره دست به اقدام تازه‌ای علیه قطر نزدند؟
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

چرا عربستان و متحدانش دست به اقدام تازه‌ای علیه قطر نزدند؟

عربستان سعودی اعلام کرده است با به پایان رسیدن مهلت مقرر شده برای قطر و پاسخ منفی این کشور به درخواست‌های ریاض و متحدانش، قطع روابط و تحریم‌ها علیه این کشور ادامه پیدا می‌کند.

چهار‌شنبه چهاردهم تیرماه وزرای خارجه کشورهای عربستان، بحرین، مصر و امارات متحده عربی در قاهره گرد هم آمدند تا برای واکنش به پاسخ قطر راهی پیدا کنند اما پس از پایان نشست حرفی از اقدام تازه ای علیه قطر نزدند.

یک ماه از شروع بحران میان قطر و عربستان و چهار کشور متحدش، مصر، بحرین و امارات متحده می گذرد و با وجود میانجی‌گری بعضی از کشورها ازجمله کویت در این بحران، هنوز گرهی گشوده نشده است.

برای بررسی بیشتر این موضوع سیما ثابت مجری برنامه چشم انداز بامدادی بی بی سی ابتدا گفتگویی کرده با مهرداد فرهمند خبرنگار بی‌بی‌سی در قاهره و سپس از محسن میلانی مدیر مرکز تحقیقات استراتژیک و دیپلماسی در دانشگاه فلوریدای جنوبی پرسیده در حالی که ضرب‌العجل این کشورها به پایان رسید واقدامی هم از طرف آنها انجام نگرفت، آیا وضع به همین شکل می‌تواند ادامه پیدا کند؟

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید