چرا بانکهای بزرگ بین‌المللی تمایلی به ارتباط با بانکهای ایران نشان نمی‌دهند؟
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

چرا بانکهای بزرگ بین‌المللی تمایلی به ارتباط با بانکهای ایران نشان نمی‌دهند؟

در آستانه دومین سالگرد امضای توافق هسته‌ای بین ایران و قدرتهای غربی، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گزارش شش ماهه دوم خود درباره برجام را منتشر کرده است.

این گزارش در هشت بخش به تحریم‌های باقی مانده،‌ آنچه که موارد نقض تعهد و پیمان شکنی آمریکا خوانده و‌ همینطور اقدامات متناسب ایران پرداخته است.

بر اساس این گزارش، هنوز ٢٣٨ شخص و نهاد ایرانی در فهرست تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل هستند و حدود ٧ سال دیگر هم در این فهرست ها باقی می‌مانند.

بخش دیگری از این گزارش به تحریم های بانکی پرداخته و با انتقاد از مشکلات نقل و انتقالات مالی بانکهای ایران با جهان پرسیده که چطور ایران می‌تواند با بانک‌های کوچک در شبکه بانکی جهانی در تعامل باشد ولی بانک‌های بزرگ تمایلی به ارتباط با سیستم بانکی ایران نشان نمی دهند؟

در چشم‌انداز بامدادی پنجشنبه ۲٢ تیر ۱۳۹۶ (۱٣ ژوئیه ۲۰۱۷) سیما ثابت مجری برنامه، این سوال را از رضا قرشی، استاد اقتصاد سیاسی در دانشگاه استاکتون از شهر پومونا، در ایالت نیوجرسی آمریکا پرسیده است.

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید‏