روحانی
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

'رفتارهای پاندولی' روحانی بعد از انتخابات؟

حسن روحانی در شامگاه چهارشنبه هشتم شهریور ١٣٩٦، سخنرانی ایراد کرد که در آن به صراحت اعلام کرد که باید به اقلیت‌های مذهبی در ایران حقوق و امتیازات مساوی با سایر شهروندان داده شود.

او از حقوق شهروندی سخن گفت و به منشور حقوق شهروندی که در دوره پیشین ریاست جمهوری‌اش در دولت یازدهم مطرح شده بود اشاره کرد.

با وجود این، آقای روحانی در این سخنرانی، توضیح بیشتری در مورد برنامه‌های احتمالی دولت برای حضور بیشتر اقلیت‌های قومی و مذهبی در سمت‌های مدیریتی نداد.

این در حالی است که آقای روحانی روز سه شنبه هفتم شهریور ١٣٩٦ هم گفتگویی در تلویزیون ایران داشت که در آن گفته بود به وزراتخانه ها دستور داده از از زنان و جوانان در پست‌های مدیریتی استفاده شود

اما در پاسخ به این سوال که "آیا همان‌طور که برای استفاده بیشتر از بانوان و جوانان در سطوح مختلف مدیریتی مصوبه ابلاغ شده در خصوص اقوام و مذاهب هم ابلاغ خواهد شد؟"

اقای روحانی جواب مشخصی نداد و در یک جواب کلی گفت: نسبت به مذاهب مختلف در دولت یازدهم و دوازدهم تأکید داشته است.

در چشم‌انداز بامدادی چهارشنبه هشتم شهریور ١٣٩٦ (٣٠ اوت ٢٠١٧) ابتدا بخشی از سخنان آقای روحانی پخش شد و سپس سیما ثابت، مجری برنامه، گفتگویی داشت با مهدی مهدوی آزاد تحلیلگر مسائل سیاسی ایران در بن آلمان.

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.