چشم انداز آتیه داعش؛ منع خروج توافقی از سوریه، شکسست در عراق
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

چشم انداز وضعیت داعش در عراق و سوریه چیست؟

حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان، گفته شخصا به دمشق، پایتخت سوریه سفر کرده تا بشار اسد را برای توافق با داعش قانع کند.

حسن نصرالله در سخنرانی ویدئویی برای هوادارانش گفته توافق اخیر با داعش تنها راهی بوده که بتوان سرنوشت سربازان لبنانی را که سه سال پیش گروگان گرفته شده بودند روشن کرد.

ارتش سوریه، ارتش لبنان و حزب‌الله لبنان در توافقی با داعش اجازه دادند این گروه به طور امن مناطقی در مرز لبنان و سوریه را تخلیه کند.

داعش در مقابل جنازه‌های سربازان لبنانی و یک اسیر حزب‌الله را پس داد. در چهارچوب همین توافق سپاه پاسداران هم پیکر محسن حججی، اسیر ایرانی داعش را تحویل گرفت.

این توافق موجب خشم و نارضایتی دولت عراق شد که در حال جنگ با داعش است.

نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا هم مسیر عبور کاروان نیروهای داعش را بمباران کردند و باعث شدند این کاروان به مقصد نرسد.

همزمان در عراق درگیری ها با داعش در منطقه تلعفر به پایان رسیده و حیدر عبادی، نخست وزیر عراق، اعلام کرده نیروهای عراقی توانسته‌اند کنترل کامل این شهر را به دست بگیرند.

در چشم‌انداز بامدادی جمعه دهم شهریور ١٣٩٦ (١ سپتامبر ٢٠١٧) در ابتدا جزییات توافق با داعش در سوریه را در گزارشی از کامبیز فتاحی خبرنگار بی بی سی پخش شد و سپس سیما ثابت مجری برنامه در گفتگویی با نفیسه کوهنورد از تازه ترین اخبار از نبرد با داعش در تلعفر پرسید.

در ادامه هم مجری برنامه، بررسی و تحلیل وضعیت داعش در عراق و سوریه را از محسن میلانی مدیر مرکز تحقیقات استراتژیک و دیپلماسی در دانشگاه فلوریدای جنوبی از تامپا جویا شد.

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.