هفت‌شنبه: گفتگو با نسرین، ستاره پاپ دهه پنجاه
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

هفت‌شنبه: گفتگو با نسرین، ستاره پاپ دهه پنجاه

نسرین کیوانفر، از ستاره‌های موسیقی پاپ دهه پنجاه خورشیدی در ایران است. نسرین با اجرای ترانه از تو گفتن ساخته حسین صمدی شهرت یافت. نسرین یکی از خوانندگان پرکار در زمینه شوهای تلویزیون و بزمهای موسیقی اصیل بود و آوازه‌اش از جمله از طریق تلویزیون نوپای رنگی به سراسر ایران رسید.

نسرین، به دلیل سبک خاص خواندنش که تلفیقی از تحریرهای موسیقی اصیل ایرانی بر بستری از موسیقی پاپ بود در دهه پنجاه خورشیدی شهرت یافت. او از جمله به همراه گوگوش و ستار، سفیر هنر ایران بود و به بسیاری از کشورهای همسایه و جهان، از جمله عراق، افغانستان، پاکستان و بحرین سفر و برنامه اجرا کرد. او همینطور پای ثابت برنامه‌هایی بود که دربار و دولت وقت ایران برای مهمانان خارجی ترتیب می‌داد. او از جمله در برابر رئیس جمهوری مکزیک و هنری کسینجر در ایران اجرای برنامه کرده است.

Image caption نسرین بر جلد مجله اطلاعات بانوان

برنامه مشهور رنگارنگ تلویزیون ملی ایران در سالهای پیش از انقلاب، از جمله با ترانه‌های نسرین افتتاح شد و سالها ادامه داشت. همزمان با انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷، نسرین فعالیت‌های هنری اش را برای همیشه رها کرد و به همراه خانواده‌اش به آمریکا رفت. گرچه او نزدیک چهل سال است که دیگر نمی‌خواند اما به لطف نوارها و تصاویر به جا مانده به ویژه از برنامه رنگارنگ تلویزیون ملی ایران، نام و ترانه‌هایش همچنان بر سر زبان‌هاست.

علی همدانی، در برنامه چشم‌انداز بامدادی بیستم آبان ۱۳۹۶، برابر با یازدهم ماه میلادی نوامبر ۲۰۱۷، گفتگویی کرده است با نسرین کیوانفر که حالا در ویرجینیای آمریکا زندگی می‌کند.

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.