نشست سازمان همکاری های کشورهای اسلامی
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

آیا شرق بیت‌المقدس پایتخت فلسطینی‌ها می‌شود؟

رهبران ٥٧ کشور مسلمان از جهان خواستند "کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد و شرق بیت المقدس را پایتخت آن بداند."

بیانیه سازمان همکاری های اسلامی تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، برای به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل را "باطل و بی اعتبار" خواند و از آمریکا خواست این تصمیم را لغو کند.

در واکنش، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، بیانیه سازمان همکاری‌های اسلامی را رد کرد و گفت چنین بیانیه‌هایی بر اسرائیل تاثیری ندارند و در نهایت، بسیاری از کشورهای دیگر جهان نیز به تبعیت از دونالد ترامپ و آمریکا بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت خواهند شناخت.

همزمان وزیر اطلاعات اسراییل در گفتگویی بی‌سابقه با یک روزنامه اینترنتی عربستانی که دیروز منتشر شد گفته در این شرایط عربستان بهتر از هر کشور دیگری می‌تواند مبتکر صلح با فلسطینیان باشد چرا که به گفته او عربستان می‌تواند تصمیمات لازم را به جای فلسطینیان که "قادر به تصمیم گیری نیستند"، بگیرد.

در چشم‌انداز بامدادی سه‌شنبه بیست و سوم آذر ١٣٩٦ (١٤ دسامبر ٢٠١٧) سیما ثابت مجری برنامه گفتگویی داشت با جواد طالعی تحلیلگر مسائل جهان عرب در بن آلمان

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.