چرا فیلم جلسه مجلس خبرگان درباره به رهبری رسیدن آیت‌ الله خامنه ای حالا منتشر شده؟
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

اهمیت انتشار فیلم جلسه مجلس خبرگان درباره به رهبری رسیدن آیت‌ الله خامنه‌ای چیست؟

برای اولین بار بعد از بیست و هشت سال که آیت الله علی خامنه‌ای رهبر ایران است، ویدیویی از جلسه مجاس خبرگان منتشر شده است.

جلسه‌ای که او در آن به رهبری رسید. این فیلم قبلا در اختیار عموم نبوده و رسانه‌های دولتی در ایران فقط چند دقیقه از آن را پخش کرده بودند.

آنطور که در این فیلم دیده می‌شود، آیت‌الله خامنه‌ای انتخاب خود به جای آیت الله خمینی را دارای مشکلات اساسی می بیند و حتی حاضران در جلسه خود را شرعا و قانونا ملزم به قبول حرفهای او نمی‌دانند.

بر اساس تصمیمی که در این نشست گرفته شده، رهبری آقای خامنه‌ای موقتی بوده تا بعد با قانون اساسی جدید به همه‌پرسی گذاشته شود.

در این فیلم آیت الله خامنه‌ای که نزدیک به سی سال ایران رهبری بلامنازع را در ایران در دست داشته، خود از تردید در پذیرش نقشش گفته است. ‏

در چشم‌انداز بامدادی سه شنبه ١٩ دی ۱۳۹۶ (٩ ژانویه ۲۰۱۷) در ابتدا گزارشی پخش شد از علی همدانی و سپس سیما ثابت مجری برنامه گفتگویی داشت با حسن یوسفی اشکوری پژوهشگر دینی در بن آلمان.

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.‏