سوریه
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

آیا شعله‌های آتش در'جهنم روی زمین' فروکش می‌کند؟

شورای امنیت سازمان ملل متحد پس از سه روز مذاکرات فشرده به اتفاق آراء قطعنامه‎ای را تصویب کرده که خواهان برقراری یک آتش بس ۳۰ روزه در سراسر سوریه شده است.

همه ۱۵ عضو شورای امنیت از جمله روسیه -حامی بزرگ حکومت بشار اسد- به این پیش نویس که توسط کویت و سوئد ارائه شده بود، رای مثبت دادند.

قطعنامه شورا در حالی تصویب شد که بنا بر گزارش ها، تعداد کشته ‏های حملات هوایی ارتش سوریه به غوطه شرقی در نزدیکی دمشق، پایتخت، به بیشتر از ۵۰۰ نفر رسیده و گفته می‌شود که دست‌کم ۱۲۷ نفر از کشته‌ها کودک هستند.

هرچند امید می‌رود که با برقراری آتش‌بس زمینه برای امدادرسانی به مردم گرفتار در غوطه شرقی و سایر نواحی جنگ زده سوریه فراهم شود، اما خبرگزاری رویترز گزارش داده است که مدت کوتاهی پس از تصویب قطعنامه، بخشی از غوطه یک بار دیگر بمباران شد.

اما آیا این آتش بس سی روزه ادامه پیدا می کند؟ د گزارشی داریم از بهمن کلباسی که در مقر سازمان ملل مذاکرات را دنبال کرده

در چشم‌انداز بامدادی یکشنبه ٦ اسفند ۱۳۹۶ (٢٥ فوریه ۲۰۱۷) در ابتدا گزارشی پخش شد از بهمن کلباسی خبرنگار بی‌بی‌سی و سپس سیما ثابت مجری برنامه گفتگویی داشت با علی معموری، تحلیلگر مسائل سوریه و استاد دانشگاه سیدنی در همین شهر استرالیا.

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.‏