فشار بر برنامه موشکی ایران؛ بیانیه شورای امنیت و تهدید تحریم های تازه اروپا
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

فشار بر برنامه موشکی ایران؛ بیانیه شورای امنیت و تهدید تحریم‌های تازه اروپا

شورای امنیت سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای حملات موشکی شبه نظامیان حوثی به شهرهای عربستان سعودی را به شدت محکوم کرده است.

همه پانزده عضو شورای امنیت در این بیانیه از نقض تحریم تسلیحاتی یمن انتقاد کردند.

ارتش عربستان سعودی گفته سه موشک بالستیک را در آسمان ریاض هدف قرار داده و اعلام کرده بر اثر این حملات یک نفر کشته و دو نفر زخمی شده‌اند.

عادل جبیر، وزیر امور خارجه عربستان، از ایران و گروه حزب الله در لبنان بعنوان عامل این حملات نام برده اما سرتیپ یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه پاسداران هم در واکنش به اتهام های عربستان گفته که راه‌های ارسال سلاح به یمن مسدود است و چنین امکانی وجود ندارد.

همزمان خبرگزاری رویترز به نقل بعضی از دیپلمات‌ها که نامشان را ذکر نکرده گفته نمایندگان کشورهای عضو اتحادیه اروپا درباره پیشنهاد وضع تحریم‌های جدید علیه ایران گفتگو کرده‌اند.

به گفته این دیپلمات‌ها، ممکن است که تصمیم درباره تحریم ایران در نشست ماه آینده وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا نهایی شود.

براساس مدارکی که به دست رویترز رسیده، فرانسه، بریتانیا و آلمان با اشاره به "برنامه موشکی بالستیک ایران و نقش این کشور در جنگ سوریه" خواهان تحریم‌های جدیدی علیه تهران شده‌اند.

در چشم‌انداز بامدادی پنجشنبه ٩ فروردین ١٣٩٧ ( ٢9 مارس ۲۰۱۸) در ابتدا گزارشی از کامبیز فتاحی پخش شد و سپس سیما ثابت مجری برنامه گفتگویی داشت با شهیر شهید ثالث تحلیلگر مسائل سیاسی در واشنگتن آمریکا.

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.‏