جنبش "مقاومت دیجیتال" در برابر مسدود شدن تلگرام؛ نسخه فیلترنشدنی تلگرام آمد
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

تلاش برای مقابله با فیلترینگ تلگرام با 'حمایت تلگرام'

واکنش دولت حسن روحانی که می گفت از حق مردم برای استفاده آزاد از اینترنت دفاع می کند، به فیلترینگ تلگرام بیانیه ای بود که دولت روز گذشته صادر کرد. در این بیانیه تلویحا از اقدام قضایی علیه این پیام‌رسان انتقاد شده و مسئولیت تصمیم‌گیری درباره موارد مربوط به تهدید امنیت ملی را وظیفه شورای عالی امنیت ملی خوانده است.

همزمان اپلیکیشنی با هدف دسترسی بدون فیلترشکن به پیام‌رسان تلگرام در تلفن‌های اندروید منتشر شده که گفته می‌شود با حمایت تلگرام تهیه شده است.

این در حالیست که صبح روز گذشته از ایران گزارش می شد که دایره فیلترینگ از تلگرام فراتر رفته بود و بسیاری دیگر از اپلیکیشن ها هم مختل شده بودند. همینطور وی پی ان ها یا فیلتر شکن ها هم به سختی کار می کردند. این شاید همان بخشی باشد که وزیر ارتباطات در اظهارات روز گذشته اش گفته که شیوه ی در پیش گرفته شده می تواند به زیر ساخت های مجازی کشور ضربه بزند.

در گفتگو با مهدی یحیی نژاد، مدیر پروژه اینترنت ماهواره‌ای توشه، علی همدانی میزبان چشم انداز بامدادی بی‌بی‌سی، نخست از نسخه تازه تلگرام پرسید که طراحانش می‌گویند مسدود شدنی نیست.

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.