چرا حذف مشق شب اعتراض برخی مراجع تقلید را برانگیخت؟
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

چرا حذف مشق شب اعتراض برخی مراجع تقلید را برانگیخت؟

به گزارش رسانه ها در ایران برخی از مراجع تقلید از یکی از برنامه های وزارت آموزش و پرورش برای حذف تکلیف شب دانش آموزان انتقاد کرده اند.

مرکز خبر حوزه به نقل از آیت الله جعفر سبحانی نوشته برداشتن تکلیف از دانش آموزان مدارس اشتباه و بر خلاف سنت قرآن و سیره علما است. خبرگزاری مهر هم از آیت الله حسینی بوشهری نقل کرده که گفته حذف تکلیف منزل دانش آموزان می‌تواند آسیب جدی به بدنه آموزش وارد کند.

پیشترمعاون وزیر آموزش و پرورش ایران خبر داده بود که در سال تحصیلی جدید برای کلاس‌های اول تا سوم ابتدایی مشق شب حذف و "تکالیف مهارت محور" جایگزین آن می‌شود؛ موضوعی که باعث انتقاد شماری از مدیران انتشارات کتاب های کنکور و کمک درسی از وزارت آموزش و پرورش شد و البته کاربران ایرانی در فضای مجازی را هم به سمت انتقاد از "مافیای کنکور" کشاند.

در چشم انداز بامدادی شنبه ۲۴ آذر ١٣٩٧ گفتگویی داشتیم با سعید پیوندی کارشناس آموزش عالی و استاد جامعه شناسی دانشگاه لورن در پاریس و نخست از او پرسیدم که وزارت آموزش و پرورش اصلا با چه هدفی مشق شب را حذف کرده.

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.‏