سرنوشت پرونده اسماعیل بخشی چه تاثیری بر اعتراضات کارگری دارد؟
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

سرنوشت پرونده اسماعیل بخشی چه تاثیری بر اعتراضات کارگری دارد؟

عسل محمدی، دانشجو و عضو تحریره نشریه گام گفته حاضر است درباره جزئیات بازداشت سپیده قلیان، فعال مدنی و اسماعیل بخشی نماینده کارگران هفته تپه، شهادت دهد.

خانم محمدی که چند روز پس از بازداشت به زندان اطلاعات اهواز و محل نگهداری سپیده قلیان ، فعال اجتماعی و اسماعیل بخشی، نماینده کارگران هفت تپه، منتقل شده بود، می‌گوید شاهد "شکنجه" این دو زندانی در دوران بازداشت بوده است.

این در حالی است که محمد جعفر منتظری، دادستان کل ایران دیروز اعلام کرد که "مشخص شده خبر شکنجه کارگر شرکت نیشکر هفت تپه از اساس دروغ بوده است. "

پیشتر هم مقام‌های قضایی و دولتی ایران ادعای شکنجه را رد کرده‌اند و از جمله محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی، گفته است وزارت اطلاعات و حکومت ایران می‌توانند از آقای بخشی برای حرف‌هایش شکایت کنند.

در چشم‌انداز بامدادی سه‌شنبه ۲۵ دی ١٣٩٧ (۱۵ ژانویه ٢٠١٩) در این مورد گفتگویی داشتیم با شاهد علوی روزنامه نگار ساکن واشنگتن و نخست از او پرسیدیم با توجه به اظهارات مقامهای قضایی ایران، آیا پرونده اسماعیل بخشی مختومه است؟

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.‏