آیا سرنوشت روابط تهران و اتحادیه اروپا در گرو بلندپروازی‌های موشکی ایران است؟
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

آیا سرنوشت روابط تهران و اتحادیه اروپا در گرو بلندپروازی‌های موشکی ایران است؟

ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه گفته اگر در مذاکرات اتحادیه اروپا با تهران بر سر برنامه موشکی ایران پیشرفتی حاصل نشود، کشورش تحریم های بیشتری علیه ایران وضع خواهد کرد.

آقای لودریان که چند روز پیش یک بار دیگر از ساز و کار مالی اتحادیه اروپا برای ادامه تجارت با ایران و دور زدن تحریمهای آمریکا حمایت کرد، افزود که فرانسه می خواهد برنامه موشکی ایران محدود شود.

او افزود که اگر مذاکرات در این مورد به جایی نرسد ما برای تحریم آماده ایم، و آنها یعنی طرف ایرانی هم از این موضوع اطلاع دارند.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به ظهارات این مقام فرانسوی گفت که در صورت وضع هرگونه تحریم جدید، ایران در تعامل خود با کشورهای اعمال کننده تحریم تجدید نظر میکند.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع دیپلماتیک گزارش کرده که بریتانیا، فرانسه و سایر کشورهای اتحادیه اروپا تحریم های جدیدی را در دست بررسی دارند که از جمله شامل مسدود کردن دارایی ها، ممنوعیت مسافرت اعضای سپاه پاسداران و افراد مرتبط با برنامه موشکی ایران است.

در چشم‌انداز بامدادی سه‌شنبه ۶ بهمن ١٣٩٧ (٢۶ ژانویه ٢٠١٩) گفتگویی داشتیم با مهران براتی، پژوهشگر و کارشناس روابط بین‌الملل ساکن برلین آلمان و نخست از او پرسیدیم آیا اصلا مذاکره ای بین ایران و اتحادیه اروپا در مورد برنامه موشکی ایران جریان دارد؟‏

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی‌بی‌سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.‏