خطر رویارویی نظامی بین ایران و آمریکا چقدر جدی است؟
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

خطر رویارویی نظامی بین ایران و آمریکا چقدر جدی است؟

مقام‌های ارشد دولت آمریکا گفته‌اند که اعزام ناوگروه آن کشور به آب‌های خلیج فارس در واکنش به رفتارهای به گفته آنها، نگران‌کننده ایران صورت می‌گیرد.

جان بولتون مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا اعزام ناو هواپیمابر "یواس‌اس آبراهام لینکلن" را هشداری به ایران توصیف کرده و گفته حضور این ناو پیامی روشن به ایران است که واشنگتن به هر تهدیدی از طرف جمهوری اسلامی پاسخ خواهد داد.

مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا هم گفته که ایالات متحده شاهد افزایش تحرکات ایران در منطقه بوده‌اند و اعزام ناوگروه آبراهام لینکلن به خلیج فارس به همین دلیل است.

همزمان با بالاگرفتن تنش میان ایران و آمریکا، خبرگزاری های ایران از قصد دولت حسن روحانی به کاهش تعهدات ایران در چارچوب برجام و از سرگیری برخی از فعالیتهای هسته ای آن کشور خبر داده اند.

در چشم‌انداز بامدادی یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ١٣٩٨ (۵ مه ٢٠١٩) در این باره گزارشی از مهرنوش پورضیایی از واشنگتن پخش شد و به دنبال آن گفتگویی داشتیم با شهیر شهید ثالث روزنامه نگار و تحلیلگر مسائل سیاسی ساکن کلگری کانادا.

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی‌بی‌سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.‏