راهکار دیپلماتیک ایران برای کاهش تنش با آمریکا چیست؟
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

راهکار دیپلماتیک ایران برای کاهش تنش با آمریکا چیست؟

وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های تازه‌ای را علیه چندین فرد و شرکت‌ که 'به ایران برای دستیابی به مواد مورد نیاز در برنامه‌ هسته‌ایش کمک می‌کردند ' تحریم کرده است.

همزمان کاخ کرملین گفته ولادیمیر پوتین، رئیس‌ جمهوری روسیه و امانوئل مکرون، رئیس ‌جمهوری فرانسه در مکالمه تلفنی بر ضرورت شدت بخشیدن به تلاش‌هایشان برای حفظ برجام تاکید کرده‌اند. پیشتر حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران در تماس تلفنی با امانوئل مکرون، همتای فرانسوی‌اش، پیشنهاد توقف چند ماهه کاهش تعهدات هسته‌ای تهران را رد کرد.

ایران می گوید هنوز درباره اینکه چه اقدامی به عنوان گام سوم کاهش تعهدات این کشور در برجام انجام شود، به یک تصمیم قطعی نرسید اما این کشور قصد دارد بر طبق راه کارهای موجود در برجام؛ یکی را برگزیند.

از مهرزاد بروجردی، رئیس دانشکده امور همگانی و بین‌المللی دانشگاه ویرجینیا تک واشنگتن در برنامه چشم انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی پرسیدیم که آیا ایران با اتخاذ چنین راهکارهایی می‌تواند ابتکار عمل در تنش با آمریکا و متحدانش را بدست بگیرد؟

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.