وب‌نورد؛ از رد و بدل شماره تا رد و بدل فوتبالیست

dropbox.com

فایل‌ها روی ابر

www.dropbox.com

چیزی که سیستم کلود به ما آموخته این است که دیگه مجبور نیستیم از فلش‌دیسک‌ها یا پیوست کردن به ایمیل، برای نقل و انتقال فایل‌ها استفاده کنیم. فقط کافی است آنها را داخل یک جعبه بریزیم.

البته یک جعبه مجازی، که وجودش را مدیون این برنامه زیبا در سایت دراپ‌باکس هستیم. پس از اینکه ثبت‌نام کردید، می‌توانید برنامه dropboxرا دریافت و نصب کنید. پس از این کار آیکون آن در system tray ظاهر می‌شود. این آیکون به پوشه تازه‌ای وصل است که اسناد آنجا ذخیره شده‌اند. هر چیزی را که آنجا قرار دهید به طور خودکار با تمام کامپیوترهای دیگر شما که این برنامه را رداشته باشند، هماهنگ می‌شود. این برنامه سیستم‌های pc،mac و linuxرا پشتیبانی می‌کند. یک نسخه مخصوص آیفون هم وجود دارد اما هنوز نسخه‌ای برای کاربران اندروید ساخته نشده است. شما با داشتن حساب کاربری رایگان این سایت، 2 گیگابایت فضا در اختیار دارید. اگر به فضای بیشتری احتیاج داشته باشید می‌توانید از طریق پرداخت حق اشتراک، حساب کاربری خود را ارتقا دهید. توجه داشته باشید که پس از عضویت ممکن است هرزنامه دریافت کنید.

رد و بدل اطلاعات تماس در یک حرکت

www.bu.mp

حتما برایتان پیش آمده که در یک مرکز خرید یا همایش با فردی آشنا شوید و در شلوغی موفق به رد و بدل اطلاعات تماس نشوید. در این سایت می‌توانید مشکل اشتباهی شنیدن شماره تلفن را برای همیشه حل کنید. پس از نصب برنامه که برای آیفون و اندروید طراحی شده، مشخص کنید که چه بخشی از اطلاعات را می‌خواهید به اشتراک بگذارید.

پس از آن هر وقت با یک فردی جدید برخورد داشتید و خواستید شماره رد و بدل کنید، فقط کافی است یک برخورد مختصر از نوع برنامه بامپ بین گوشی‌هایتان داشته باشید.

اپلیکیشن روز

www.appoftheday.com

وقتی با مجموعه‌ای از صدها هزار برنامه مختلف برای آیفون و آیپاد را روبه‌رو باشید، یافتن اپلیکیشن‌های خوب کمی سخت است. این سایت سعی می‌کند تا این مشکل را حل کند. به این شکل که هر روز یک APP از طریق رأی کاربران به عنوان بهترین برنامه معرفی می‌شود.

جنبه اجتماعی این وبسایت آن را ارزشمند کرده و اعضا می‌توانند هر روز به یک برنامه رأی دهند و محبوب‌ترین آنها در صفحه اول سایت قرار می‌گیرد. تنها نقطه ضعف سایت این است که فقط برنامه‌های آیفون و آیپاد را معرفی می‌کند برای همین خیلی به درد کاربران اندروید نمی‌خورد.

در این سایت برنامه‌های رایگان هم معرفی می‌شود اما هدف اصلی سایت پیدا کردن برنامه‌های رایگان نیست. بلکه صرفا معرفی بهترین برنامه‌های روز است.

گوگلش کن

www.lmgtfy.com

پاسخ بسیاری از پرسش‌ها را با جست‌وجو در گوگل می توان یافت. اگر شما با سؤالات کامپیوتری ساده‌ای از سوی دوستان و آشنایان مواجه هستید، می‌توانید از این سایت استفاده کنید. این سایت زبان فارسی را هم پشتیبانی می‌کند. بنابراین قبل از هر چیزی از فهرست پایین سایت، زبان فارسی را انتخاب کنید.

سؤالی را که دوستتان از شما پرسیده است در جعبه متن وارد کنید و روی دکمه جستجوی گوگل کلیک کنید. یک لحظه نوار سبزی ظاهر می‌شود که روی آن نوشته شده «در حال ساختن». روی دکمه برو کلیک کنید. مرورگرتان وارد صفحه‌ای می‌شود که به صورت انیمیشن شیوه جست‌وجوی آن کلمه در گوگل را نمایش می‌دهد. حالا لینک را برای دوستتان ارسال کنید تا هم یاد بگیرد چطور جست‌وجو کند و به جواب برسد و هم جوابش را از شما دریافت کرده باشد.

یوفا به فارسی

www.uefa.ir

شاید برای خیلی‌ها مشکل باشد تا اخبار فوتبال در اروپا را به زبان انگلیسی دنبال کنند. به همین خاطر یوفا دات آی آر مرجع خوبی برای آنها است. اتحادیه فوتبال اروپا، به زبان‌های مختلف سایت دارد. سایت فارسی یوفا هم خوب طراحی شده و هم اخبار آن به‌روز است.

اِی‌اِف‌سی به فارسی

www.the-afc.com

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا یا AFC هم خوشبختانه بخش فارسی دارد. بنابراین شما می‌توانید معتبرترین اخبار فوتبال آسیا را از سایت رسمی کنفدراسیون دنبال کنید. علاوه بر اینها شما می‌توانید حساب‌های کاربری ای اف سی را در توییتر و فیس‌بوک هم دنبال کنید. آدرس‌های آن پایین سایت نوشته شده است.