به روز شده:  11:08 گرينويچ - چهارشنبه 17 نوامبر 2010 - 26 آبان 1389

مهاجرت

مدیا پلیر

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

از نو شروع کردن از سرناچاری، یک امتیازبزرگ است یا حق کشی؟ فرصتی ست گرانبها، یا یکی از بی عدالتی هایی که در حق جوان های ایرانی یی می شود که یکباره خود را در جهانی متفاوت می بینند؟ زندگی در هجرت چه زندگی ای است؟ تجربه جوان های ایرانی چه می گوید؟

فرارمغزها، مهاجرت، ترک وطن، غربت، این ها از جمله عباراتی ست که چنان فراگیر استفاده شده اند که برای بیان تجربه جوانان ایرانی ساکن خارج به کار نمی آیند. این تجربه برای گروهی چنان دردناک است که به یک عمر تاسف می انجامد و برای گروهی چنان خوشایند که مایه فراموشی آنچه می شود که از ایران نشانی داشت. اما غالب این جوانان در میانه این دو قطب قرار دارند. زندگی در خارج از ایران و تلاش برای یافتن جایی و سمهی در جهان خارج، غالبا هم دردناک است و هم خوشایند و ظرایفی دارد که نظریه پردازی و تعمیم گرایی را بر نمی تابد.

برای همین در این برنامه پرگار، از پنل یک و دو خبری نیست و از چهار جوان ایرانی ساکن انگلستان دعوت کردیم تجربه خود را بی واسطه با ما در میان بگذارند.

در این برنامه، بهادر بهرامی محقق اعصاب و روان، سمیه اغنیا کارشناس ارشد نرم افزار، هستی امینی کارشناس ارشد در بانک بین المللی بارکلیز و آرمین خامه دانشجوی فلسفه، از تجربه مهاجرت می گویند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.