به روز شده:  11:56 گرينويچ - چهارشنبه 08 دسامبر 2010 - 17 آذر 1389

کارگران تا چه حد جذب جنبش سبز شدند؟

مدیا پلیر

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

کارگران تا چه حد جذب جنبش سبز شدند؟ آیا آن ها مطالبات خود را در جنبش سبز دیدند؟

گفته می شود صدای الله اکبر معترضین سبز در مناطقی بیشتر طنین داشت که کمتر کارگری در آن ها زندگی می کند. آیا می توان از این، نتیجه گرفت که شرکت کارگران در جنبش سبز کمرنگ بوده؟ شاید میر حسین موسوی چنین نتیجه یی گرفته و به همین دلیل در بیانیه های خود بر اهمیت ارتباط فعالان سبز با اقشار کم در آمد تاکید کرده. ولی شرکت در یک جنبش وسیع اجتماعی با شعار های عمومی، چه نشانه هایی از خود بجا می گذارد تا براساس آن بتوان دریافت کارگران در آن جنبش حضور داشته اند یا نه؟ گذشته از آن، آیا جنبش های اجتماعی که بنا به تعریف فراگیر و عمومی هستند، ملزمند به طرح خواست های صنفی اقشار مختلف از جمله کارگران؟

این سوال ها را با مهمان های برنامه در میان می گذاریم. در پنل اول محمد مالجو اقتصاددان و جمشید اسدی استاد مدیریت اقتصاد، به سوالات مخاطبان خود در پنل دوم فریبا شیرازی و سپیده حدادی پاسخ می دهند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.