به روز شده:  09:45 گرينويچ - چهارشنبه 15 دسامبر 2010 - 24 آذر 1389

سینمای فرهنگی ایران

مدیا پلیر

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

آیا جوایزی که در جشنواره های جهانی به فیلم های ایرانی تعلق می گیرد، سنجه خوبی برای پیشرفت سینمای ایران است؟ این جوایز باعث نشده سینمای فرهنگی ایران جشنواره یی شود؟

پسرکی که سال ها پیش در یک روستای ایرانی به دنبال خانه دوست بود حالا دوست و آشنای خیلی هاست، از ژاپن تا فرانسه و آمریکا و شاید حتی آفریقا. اگر بپرسیم مهم ترین حرکت فرهنگی که در سه دهه اخیر، ایران را به جهانیان شناسانده چه بوده، به احتمال زیاد جواب سینما ست. و این با جشنواره های جهانی ممکن شد. حرکتی که با خانه دوست کجاست سرعت گرفت، مسیر سینمای ایران را تغییر داد. تا آنجا که فیلم های ایرانی سال از پی سال خود را در معتبرترین جشنواره ها دیدند. ولی آیا این تحول، جشنواره را به مقصد و غایت سینمای فرهنگی ایران تبدیل نکرد؟ اما می توان بدون رفتن به جشنواره های جهانی فیلم، بین المللی شد؟

از مهمانان پرگار می پرسیم مخاطب سینمای جهانی شده ی ایران کیست و کجاست؟

در پنل اول، محمد حقیقت منتقد فیلم و عضو کمیته انتخاب جشنواره فیلم کن و محمد عبدی منتقد فیلم به سوالات مخاطبان خود در پنل دوم گلکو پرهیزگار و شاهین پرویزی، هر دو مستند ساز، پاسخ می دهند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.