به روز شده:  08:53 گرينويچ - چهارشنبه 16 فوريه 2011 - 27 بهمن 1389

کارنامه فداییان خلق اکثریت

مدیا پلیر

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

فدایی خلق چهل ساله شد. چهل سال فعالیت فداییان خلق، چه حاصلی برای ایران و ایرانی به جا گذاشته است؟

جوانانی که در سال ۱۳۴۹ به پاسگاه سیاهکل حمله کردند، احتمالا نمی دانستند که چهل سال بعد گروه های متفاوتی نام فدایی بر خود خواهند گذاشت و با دیدگاه ها و حتی جهان بینی های متفاوت سعی خواهند کرد بر تحولات سیاسی و اجتماعی ایران اثر بگذارند.

تنوع این گروه ها نشان می دهد که بر سر میراث فدایی خلق اتفاق نظر وجود ندارد؛ ولی همین تنوع نشان می دهد که نام فدایی خلق جاذبه قوی خود را همچنان حفظ کرده است.

از میان این گروه های متفاوت، فداییان خلق ایران (اکثریت) است که بیش از دیگران با نام فدایی تداعی می شود. کارنامه فداییان خلق اکثریت چیست و چه جایگاهی در تاریخ معاصر ایران دارد؟

در پنل اول، بهروز خلیق، مسئول هیئت سیاسی فداییان خلق ایران (اکثریت) و محمدرضا شالگونی، از باسابقه ترین فعالان سیاسی چپ و منتقد خط مشی فداییان به سوال های مخاطبان خود در پنل دوم احمد زرین آباد و کیانوش بوستانی جواب می دهند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.