پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

قسمت نهم سری جدید "ام آی فایو"

پخش سری دوم مجموعه "ام آی فایو" از جمعه سوم آذر ماه آغاز شده‌است. این مجموعه یکی از پربیننده ترین و در عین حال جنجالی ترین سریال های تولید بی بی سی در بریتانیا و آمریکا بوده است و ابراز علاقه بینندگان ما باعث شد تا سری دوم آنرا هم تهیه و دوبله کنیم.

این برنامه در بریتانیا تحت نام اسپوکز (Spooks) پخش شد که معنی آن ارواح یا اشباح است و در عین حال به معنی جاسوس هم به کار برده می شود، اما در آمریکا با نام "ام آی فایو" پخش شد که ما هم همان نام را برای پخش فارسی آن انتخاب کردیم.

"ام آی فایو" در باره فعالیت های یک گروه ویژه از ماموران اداره امنیت داخلی بریتانیا است که هر قسمت آن یک داستان مستقل را در بر می گیرد. اما روابط این مأموران با هم و زندگی خصوصی بعضی از آنان به صورتی ادامه دار در تمام برنامه ها دنبال می شود.

ماجراهای این سریال تخیلی هستند اما طوری تهیه شده اند که بیننده احساس می کند با واقعیت سر و کار دارد بخصوص که "ام آی فایو" یک اداره واقعی است. کشورهای غربی تروریسم را در حال حاضر مهمترین خطری می دانند که جهان را تهدید می کند و مبارزه "ام آی فایو" با این گروه های برخاسته از اروپا گرفته تا خاورمیانه یک واقعیت است.

مسأله دیگری که "ام آی فایو" را برای بیننده جذاب می کند شهرت جهانی سازمان های اطلاعاتی بریتانیا است که در بعضی موارد به صورت افسانه درآمده است. با دیدن این برنامه ها بیننده خواهد دید که کارمندان سازمان های اطلاعاتی بریتانیا هم انسان هایی عادی هستند مثل دیگر انسان ها با همان نوع زندگی و گرفتاری های روزمره که همه دارند.

یکی از وجوهی که "ام آی فایو" را از دیگر برنامه های شبیه خود متمایز می کند نشان دادن صحنه هایی است که کمی خشن است و ممکن است دیدن بعضی از این صحنه ها برای کودکان خردسال نامناسب باشد. بهمین جهت ما سعی کرده ایم که ساعت پخش آن بعد از ۹ شب باشد که معمولا زمان خواب کودکان است.

دوبله این مجموعه ده قسمتی هم حاصل تلاش همکارانمان در بخش دوبلاژ است و امیدواریم مثل سری اول این مجموعه مورد توجه بینندگان قرار گیرد.

با ما از طریق صفحه فیس‌بوک بخش دوبلاژ facebook.com/bbcpersian.dubbing و یاآدرس ایمیل Doublage@bbc.co.uk در ارتباط باشید و نظرات و پیشنهادهای خود را در میان بگذارید.

*ممکن است هنگام پخش خبر فوری، زمان پخش این برنامه بدون اعلام قبلی تغییر کند.