شگفتی های هفتگانه دنیای صنعتی

به روز شده:  17:49 گرينويچ - سه شنبه 20 نوامبر 2012 - 30 آبان 1391

مدیا پلیر

انقلاب صنعتی که از اوائل قرن نوزدهم میلادی آغاز شد جهان را در زمینه های مختلف دگرگون کرد. شاید بتوان گفت که چشمگیر ترین این تحولات در مهندسی رخ داد که طی 125 سال شگفت آورترین آثار را از خود باقی گذاشت.

تماشا کنیدmp4

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

انقلاب صنعتی که از اوائل قرن نوزدهم میلادی آغاز شد جهان را در زمینه های مختلف دگرگون کرد. شاید بتوان گفت که چشمگیر ترین این تحولات در مهندسی رخ داد که طی ۱۲۵ سال شگفت آورترین آثار را از خود باقی گذاشت.

بعضی از این آثار به قدری در نوع خود پیشرفته و ابتکاری هستند که پس از دو قرن بشر همچنان با چشم حیرت به آن می نگرد.

بی بی سی در مجموعه برنامه هائی به نام "شگفتی های هفتگانه دنیای صنعتی" چگونگی ساخته شدن هفت شاهکار مهندسی دوران انقلاب صنعتی را به صفحه تلویزیون کشانده است.

این برنامه ها که به صورت داستانی و نمایشنامه با استفاده از هنرپیشگان حرفه ای تهیه شده اند داستان ساخته شدن شاهکارهائی از جمله پل بروکلین در نیویورک، کانال پاناما، سد هوور در ایالات متحده آمریکا و چهار بنای عظیم دیگر را شرح می دهد.

با ما از طریق صفحه فیس‌بوک بخش دوبلاژ کلیک facebook.com/bbcpersian.dubbing و یاآدرس ایمیل Doublage@bbc.co.uk در ارتباط باشید و نظرات و پیشنهادهای خود را در میان بگذارید.

زمان پخش مجموعه "شگفتی های هفتگانه دنیای صنعتی"

به وقت تهران به وقت کابل به وقت دوشنبه به وقت گرینویچ
سه‌شنبه

۲۱:۱۰

۲۲:۱۰ ۲۲:۴۰ ۱۷:۴۰
تکرار چهارشنبه

۱۱:۰۰

۱۲:۰۰ ۱۲:۳۰ ۰۷:۳۰
تکرار شنبه ۱۶:۰۰ ۱۷:۰۰ ۱۷:۳۰ ۱۲:۳۰
تکرار یکشنبه ۰۰:۱۰ ۰۱:۱۰ ۰۱:۴۰ ۲۰:۴۰

*ممکن است هنگام پخش خبر فوری، زمان پخش این برنامه بدون اعلام قبلی تغییر کند.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.