مصر

به روز شده:  18:18 گرينويچ - سه شنبه 12 فوريه 2013 - 24 بهمن 1391

مدیا پلیر

این مجموعه که اطلاعات ارزنده ای از سفر یا حتی هجوم نخستین کاشفان اروپایی به مصر ارایه میدهد، یکی از اولین تولیدات نیمه نمایشی واحد دوبلاژ بی بی سی فارسی است.

تماشا کنیدmp4

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

مجموعه مستند نمایشی مصر در شش قسمت، داستان سه کاشف اروپایی را بازگو میکند. دو قسمت اول با نامهای " در جستجوی توتنخامون " و " نفرین توتنخامون" به زندگی و کاوش هاوارد کارتر در مصر نگاهی تاریخی و در عین حال نمایشی می اندازند.

بلزونی بزرگ یک ونیزی درشت اندام است که به همراه همسرش به این سفر نامطمئن پا میگذارد و شرح سفرش دستمایه قسمتهای سوم و چهارم این مجموعه میشود. اما او در اصل یک بازیگر است که یک گروه نمایشی دوره گرد را اداره میکند

و بالاخره دو قسمت آخر این مجموعه داستان کشفیات فرانسوا شامپولیون فرانسوی را نقل میکند. او توانست الفبای زبان مصری، فرهنگ واژگان و سپس دستور زبان مصر باستان را تهیه کند. یافته های او بعدها به انجمن ملی فرانسه فرستاده شد و با عنوان شناسه های زبان هیروگلیفی مصر باستان به چاپ رسید.

این مجموعه که اطلاعات ارزنده ای از سفر یا حتی هجوم نخستین کاشفان اروپایی به مصر ارایه میدهد، یکی از اولین تولیدات نیمه نمایشی واحد دوبلاژ بی بی سی فارسی است.

با ما از طریق صفحه فیس‌بوک بخش دوبلاژ کلیک facebook.com/bbcpersian.dubbing و یاآدرس ایمیل Doublage@bbc.co.uk در ارتباط باشید و نظرات و پیشنهادهای خود را در میان بگذارید.

زمان پخش مجموعه "مصر"

به وقت تهران به وقت کابل به وقت دوشنبه به وقت گرینویچ
یکشنبه ۲۱:۱۰ ۲۲:۱۰ ۲۲:۴۰ ۱۷:۴۰
تکرار دوشنبه ۱۱:۰۰ ۱۲:۰۰ ۱۲:۳۰ ۰۷:۳۰
تکرار سه‌شنبه ۱۶:۰۰ ۱۷:۰۰ ۱۷:۳۰ ۱۲:۳۰

*ممکن است هنگام پخش خبر فوری، زمان پخش این برنامه بدون اعلام قبلی تغییر کند.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.