سال تحویل، 'مسافر بی‌بی‌سی' باشید

به روز شده:  17:32 گرينويچ - جمعه 15 مارس 2013 - 25 اسفند 1391

مدیا پلیر

برنامه ویژه تحویل سال ۱۳۹۲، چهارشنبه ۳۰ اسفند از ساعت ۱۰:۳۰ به وقت لندن، ۱۴:۰۰ به وقت تهران، آغاز می شود.

تماشا کنیدmp4

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

برنامه ویژه سال تحویل امسال ما، از همیشه ویژه تر است، نوروز را به "ناف" لندن آورده ایم.

لندن مشهور است به اتوبوس های قرمز دو طبقه اش. یکی از این اتوبوس ها را در اختیار گرفته ایم، دوره افتاده ایم دور شهر و برنامه نوروزی امسال را، سوار بر اتوبوس دو طبقه، از دیدنی ترین نقاط شهر لندن برای شما پخش می کنیم و به مهمانی های نوروزی هم سرک می کشیم.

مهمانان صاحب نام و هنرمندانمان را هم سوار بر اتوبوس می کنیم و به استقبال نوروز دل انگیزمان می رویم. برای لحظه سال تحویل هم برنامه ریزی خاصی داریم. ایرانی ها مشهورند به اینکه هر جا "دیر" باشند، نوبت سال تحویل که می رسد، کار به ثانیه و صدم ثانیه می کشد. ما هم " پیاز داغش" را زیاد می کنیم و به مرکز "زمان" جهان می رویم، به گرینویچ و آنجا سال را به دقیق ترین شکل ممکن تحویل می کنیم. سورنا نوازی، نوروز خوانی و پایکوبی سال نویمان را برای اولین بار، روی "نصف النهار مبدا" انجام می دهیم .

بعد از تور لندن گردی، مستقیما به لس آنجلس می رویم و مهمان لیلا فروهر می شویم که ۴۰ سال خاطره خوانندگی اش را " پیشکش نوروزی" بینندگان بی‌بی‌سی کرده. در برنامه ای یک ساعته، لیلا فروهر، برای ما بهترین ترانه هایش را اجرا می کند.

سپس در یک برنامه نیم ساعته "نوبت شما" ویژه، که فرن تقی زاده، بهزاد بلور و علی همدانی در آن حضور دارند، دید و بازدید نوروزی می کنیم، از شما می شنویم و برای شما تعریف می کنیم.

بعد از آن هم چند گزارش و ترانه نوروزی از گوشه کنار جهان می شنویم.

برنامه ویژه سال تحویل، چهارشنبه ۳۰ اسفند ماه، ۲۰ مارس، از ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه بامداد به وقت گرینویچ، ۱۱:۳۰ به وقت اروپای مرکزی، ۱۲:۳۰ به وقت اسراییل و ترکیه، ۱۴:۰۰ به وقت تهران و ۱۵:۰۰ به وقت کابل، ۱۵:۳۰ به وقت دوشنبه، ۲۱:۳۰ به وقت سیدنی، ۲:۳۰ بامداد به وقت لس آنجلس و ۵:۳۰ بامداد به وقت واشنگتن آغاز می شود.

تصویر این برنامه از طریق کانال تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی و از طریق صفحه پخش زنده در وب سایت ما پخش می شود. در صورتی که خانه نیستید و به تلویزیون دسترسی ندارید، دو ساعت نخست این برنامه را می توانید صدای برنامه را از طریق امواج رادیویی بشنوید.

امواج کوتاه ۱۶ و ۱۹ متر، ۱۷۶۰۰ و ۱۵۶۱۰ کیلوهرتز

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.