پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

چمدان: دیدار با 'ببر مازندران' در اعماق جنگل‌های ویرجینیا

Image caption خانه ویلایی عبدالله موحد در عمق جنگل های ویرجینیا قرار دارد و فاصله آن با این جاده زیبا تقریبا برابر فاصله بابلسر و فریدونکنار با جاده چالوس است؛ شاید کمی کمتر

شاید باورش سخت باشد اما من با ویرجینیا حتی پیش از آنکه بدانم کشوری به نام آمریکا وجود دارد، آشنا بودم. در همان سنین پیش دبستانی، قهرمان سریال وسترنی که از تلویزیون ملی ایران پخش می‌شد، مرا حسابی مجذوب این منطقه از آمریکا کرده بود؛ او کسی نبود جز جیمز دروری، کابوی افسانه ای سریال " ویرجینیایی".

جنگل های دو ایالت ویرجینیا و ویرجینیای غربی از سرسبزترین نقاط قاره آمریکای شمالی هستند. جاده اسکای لاین (Skyline Drive) که از وسط جنگل های شناندوآ (Shenandoah) می گذرد، یکی از زیباترین جاده‌های جهان لقب گرفته است. این منطقه از لحاظ تراکم جمعیت خرس‌های سیاه هم در آمریکا رتبه اول را دارد و به خاطر غارها و چشمه های آب معدنی‌اش معروف است.

خانه ویلایی عبدالله موحد در عمق جنگل های ویرجینیا قرار دارد و فاصله آن با این جاده زیبا تقریبا برابر فاصله بابلسر و فریدونکنار با جاده چالوس است؛ شاید کمی کمتر.

در مسیری که از واشنگتن تا خانه آقای موحد طی کردم، بارها به یاد جاده‌های هراز و چالوس و شهرهای ساحلی بابلسر و متل قو افتادم؛ با این تفاوت که کنار این جاده نه کسی تمشکِ سطلی می‌فروخت و نه خبری از کلوچه نادری و نوشین بود.