پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

چمدان: آذر نفیسی به 'تغییر رژیم' دل نبسته است

Image caption قسمت اول گفتگو امیر پیام با آذر نفیسی، نویسنده ایرانی مقیم آمریکا روز پنجشنبه ششم ژوئن از برنامه چشم انداز بامدادی رادیو فارسی بی‌بی‌سی پخش شد

آذر نفیسی در چمدانش "گل حسرت" می‌گذارد. می‌گوید وقتی ایران بوده به پلور و جاده هراز و دامنه دماوند زیاد سفر می کرده و آنجا گل‌های کوچک سفیدی را دیده که گل حسرت نامیده می‌شدند.

حالا که مدت‌هاست در واشنگتن زندگی می‌کند، می‌گوید هنوز گل‌های حسرت را هنگام بهار می‌بیند که شکل و شمایل‌شان همان است و تنها تفاوت‌شان این است که اینجا رنگ‌شان بنفش است.

آن روز بعد از توقف کوتاهی در گورستان متروک محله جُرج تاون با آذر نفیسی به کتاب‌فروشی رفتیم که از دیگر نقاط مورد علاقه این نویسنده ایرانی بود. ابتدا کمی از سانسور و آزادی بیان در آمریکا صحبت کردیم و بعد خود به خود گفتگو کشیده شد به تاریخ مبارزات آزادی‌خواهانه در آمریکا.

قسمت اول گفتگو با آذر نفیسی، نویسنده ایرانی مقیم آمریکا روز پنجشنبه ششم ژوئن از برنامه چشم انداز بامدادی رادیو فارسی بی‌بی‌سی پخش شد و آنچه در این گزارش می شنوید ادامه آن گفتگو است.

قطعات موسیقی که در این گزارش استفاده شده به ترتیب عبارتند از "باغ مخفی" از مری لمنت (Mary’s Lament)؛ لاکامپانا (زنگ کوچک در زبان ایتالیایی) اثر نیکولو پاگانینی که توسط سالواتوره آکاردو باز اجرا شده است؛ و قطعه آخر با نام "تولدی دیگر" اثر سهیل نفیسی.