پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

چمدان: 'کاش می‌شد دانشمند هسته‌ای نمی‌شدم'

Image caption الهیار کنگرلو استاد دانشگاه کلمبیا نیویورک است

در وبسایت دانشگاه کلمبیا، دکتر الهیار کنگرلو، رئیس بخش پژوهش‌های فیزیک ام آر آی معرفی شده است. او همچنین استادیار عصب‌شناسی دانشکده روانپزشکی این دانشگاه معتبر است و فیزیکدان ارشد انستیتو روانپزشکی نیویورک.

الهیار کنگرلو و همکارانش ۱۵ سال پیش پرقدرت‌ترین دستگاه ام آر آی دنیا را ساختند. از این سوپر ام.آر.آی، امروزه در پیشرفته‌ترین پژوهشکده‌های پزشکی جهان برای کاوش و درک اسرار ناشناخته مغز انسان استفاده می‌شود.

الهیار کنگرلو با انتشارمقالات پژوهشی متعدد درباره ایمنی سوپر ام.آر.آی‌ها شهرتی جهانی کسب کرده است. با این حال، خودش می‌گوید 'کاش می‌شد' یک دانشمند هسته‌ای نمی‌شد.

قطعه اول موسیقی به کار رفته در چمدان این هفته اثر ولفگانگ آمادئوس موتسارت (Wolfgang Amadeus Mozart) نابغه اتریشی دنیای موسیقی است که از مجموعه کنسرتو پیانو او انتخاب شده است. ترانه انتهایی با عنوان "رویاهای بربادرفته" متعلق به تونی بِنِت (Tony Bennet)خواننده ایتالیایی - آمریکایی سبک جاز و پاپ است.

چمدان هر پنجشنبه از برنامه چشم‌انداز بامدادی رادیو فارسی بی‌بی‌سی پخش می‌شود و مجالی است برای گفتگو با ایرانیان خارج از کشور درباره تجربه مهاجرت.

برای اظهار نظر درباره برنامه چمدان لطفا به آدرس bamdadi@bbc.co.uk ایمیل بفرستید.