پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

کار در خشن‌ترین مناطق دنیا

مجموعه مستند « کار در خشن ترین مناطق دنیا» در سه قسمت در بخش دوبلاژ بی بی سی فارسی دوبله شده و آماده پخش است. درهر قسمت از این مجموعه یک شهروند بریتانیایی که در کشور خودش مهارتهای شغلی فراوانی کسب کرده است به نقطه ای دیگر از جهان سفر میکند تا با چا لشی جدید روبرو شود. البته این چالش به خودی خود تازه نیست بلکه شرایط و اقلیم متفاوت است که فرد باید با آن دست و پنجه نرم کند. این مجموعه نشان میدهد وقتی این افراد از محدوده شغلی آشنای خود در بریتانیا خارج میشوند چطور میتوانند با شرایط سخت و متفاوت کار و زندگی همکارانشان در کشوری دیگر همخوان شوند.

در قسمت اول یک امدادگر اهل کاردیف از محدوده شغلی آشنای خود در بریتانیا خارج میشود و به گواتملا سیتی، پایتخت گواتملا سفر میکند. در قسمت دوم یک راننده اتوبوس لندنی به مانیل میرود تا با ترافیک سنگین این شهر و خلق و خوی متفاوت مردم آن دست و پنجه نرم کند. و بالاخره در قسمت سوم یک ماما بخش زایمان بیمارستانی در شهر ساتن انگلیس را رها میکند تا با شرایط کاری همکارانش در مانروویا پایتخت لیبریا آشنا شود.

سری دوم این مجموعه هم در سه قسمت دوبله و آماده شده است که به تدریج پخش خواهد شد. در سری دوم قهرمانان هر قسمت، یک رفتگر، یک ماهیگیر و یک راننده قطار هستند:

یک رفتگر لندنی به ابرشهر جاکارتا پایتخت اندونزی میرود تا جمع آوری زباله در یکی از بزرگترین شهرهای در حال رشد دنیا را تجربه کند. او در این سفر ناامنی و خطرات شغلی یک رفتگر جاکاراتایی را لمس میکند.

قهرمان بعدی یک ماهیگیر اهل کرنوال است که به سواحل سیرالئون در غرب آفریقا میرود، جایی که یک ماهیگیر محلی برای سیرکردن خانواده اش باید بر روی یک کانو با شرایط پرمخاطره ماهیگیری در این منطقه بجنگد.

در قسمت آخر، راننده یکی از خطهای قطار سریع السیر بریتانیا با چالش متفاوتی در مرتفع ترین و شیبدارترین خط آهن دنیا در پرو روبرو میشود.

با ما از طریق صفحه فیس‌بوک بخش دوبلاژ facebook.com/bbcpersian.dubbing و یاآدرس ایمیل Doublage@bbc.co.uk در ارتباط باشید و نظرات و پیشنهادهای خود را در میان بگذارید.

*ممکن است هنگام پخش خبر فوری، زمان پخش این برنامه بدون اعلام قبلی تغییر کند.