پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

داستان انقلاب (۲۱): شعله ور شدن انقلاب با زنجیره روزهای چهلم

حق نشر عکس Fars
Image caption تظاهرات مخالفان علیه حکومت شاه در اعتراض به کشته شدن معترضان به مقاله علیه آیت الله خمینی شدت گرفت

رادیو بی‌بی‌سی در دهمین سالگرد پیروزی انقلاب در ایران، در یک رشته برنامه رادیویی، وقایع منتهی به پیروزی انقلاب را به همراه گفتگو با چهره‌های سرشناس آن دوران بررسی کرد.

این رشته برنامه‌ها را باقر معین از روسای پیشین بخش فارسی و پشتوی سرویس جهانی بی بی سی به همراه بهروز آفاق تهیه کردند.

رادیوی فارسی بی‌بی‌سی در سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب، از ۲۶ دی تا ٢٢ بهمن، با پخش دوباره مجموعه شنیدنی داستان انقلاب که می توان آن را نخستین تاریخ شفاهی ایران معاصر خواند، نگاهی می اندازد به ریشه های انقلاب سال ۱۳۵۷ در ایران.

در بخش بیست و یکم از این رشته برنامه‌ها، باقر معین در ادامه بحث جستجوی ریشه‌های انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷ در ایران، به پی‌آمدهای ماجرای مقاله احمد رشیدی مطلق و شعله ور شدن انقلاب با زنجیره بزرگداشت روزهای چهلم کشته‌شدگان قم و شهرهای دیگر می‌پردازد.

در این برنامه علاوه بر صداهایی تاریخی از جمله از آیت الله شریعتمداری و آیت الله صادق روحانی، گفتگوهایی با ارتشبد عباس قره‌باغی، عبدالکریم لاهیجی، علی امینی، هما ناطق، و علی اصغر حاج سید جوادی را نیز می‌شنوید.

این رشته برنامه‌ها را می‌توانید هر بامداد، در برنامه چشم انداز بامدادی رادیو بی بی سی یا در وب سایت فارسی بی‌بی‌سی بشنوید.

برنامه چشم انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی هر روز از ساعت ۶ تا ۸ صبح به وقت تهران (۲:۳۰ تا ۴:۳۰ بامداد به وقت گرینیچ) به طور زنده از وب سایت فارسی بی بی سی و همچنین از طریق امواج متوسط و کوتاه رادیویی و ماهواره هاتبرد قابل دریافت است.

این برنامه همچنین بر روی فرکانس‌های پخش تلویزیون فارسی بی بی سی نیز قابل شنیدن است.

پادکست برنامه چشم انداز بامدادی را می‌توانید هر روز از اینجا بشنوید یا دانلود کنید.