نامزد رهبری حزب استقلال بریتانیا پس از یک نزاع حزبی به بیمارستان منتقل شد

حق نشر عکس Reuters
Image caption استیون وولف (چپ) در یکی از جلسات پارلمان اروپا - وولف پس از شرکت در یک جلسه حزبی به بیمارستان منتقل شد

یکی از نامزدهای اصلی رهبری حزب استقلال بریتانیا - یوکیپ - پس از درگیری در جلسه حزبی به بیمارستان انتقال یافته است.

صبح روز پنجشنبه، ۱۵ مهر (۶ اکتبر)، منابع حزب استقلال بریتانیا اعلام کردند که استیون وولف، از اعضای برجسته حزب و از نمایندگان این کشور در پارلمان اروپا، پس از جلسه حزبی که "برای رفع سوء تفاهمات" در مقر پارلمان اروپا در استراسبورگ برگزار شده بود، دچار تشنج شد.

ساعاتی بعد، نایجل فاراژ، رهبر سابق حزب و نماینده دیگر این حزب پارلمان اروپا، که گفته می‌شود در جلسه حزبی حضور داشت، در توییتر خود نوشت: "با کمال تاسف، در پی مشاجره و نزاع در جلسه نمایندگان بریتانیا در پارلمان اروپا که صبح امروز برگزار شد، استیون وولف بیهوش شد و به بیمارستان انتقال یافت. وضع او وخیم است."

گزارش‌های اولیه از اغمای این عضو حزب استقلال منتشر شد اما گزارش‌ها پس از آن حاکی از آن است که آقای وولف هوشیاری خود را بازیافته است.

این حزب هنوز در مورد علت بیهوش شدن آقای وولف گزارش رسمی منتشر نکرده اما برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که او در نزاع با یکی دیگر از اعضای حزب، توسط او به شدت ضربه خورد.

سخنگوی پارلمان اروپا به رسانه‌ها گفته است که آقای وولف "در راهرو نزدیک تالار جلسات بیهوش شد و به بیمارستان انتقال یافت." او در پاسخ به این سوال که آیا در جلسه حزبی، نزاعی رخ داده، گفت در این مورد اطلاعی ندارد.

حق نشر عکس PA
Image caption استیون وولف از چهره‌های اصلی حزب استقلال بریتانیا محسوب می‌شود

استیون وولف، ۴۸ سال دارد و سخنگوی حزب استقلال در امور مربوط به مهاجرت بوده است. پس از آنکه دو روز پیش دایان جیمز، رهبر حزب، اعلام کرد که از این سمت کناره‌گیری می‌کند، از آقای وولف به عنوان یکی از "نامزدهای اصلی" رهبری حزب نام برده شد.

استیون وولف که حقوقدان است، در سال ۲۰۱۰ به حزب استقلال بریتانیا پیوست و به زودی به عنوان یکی از مشاوران اصلی و افراد نزدیک به نایجل فاراژ، رهبر وقت حزب، شهرت یافت. آقای وولف در سال ۲۰۱۴ به نمایندگی پارلمان اروپا انتخاب شد.

سال گذشته، او در انتخابات میاندوره‌ای پارلمان بریتانیا شرکت کرد اما موفق نشد به مجلس عوام راه یابد.

حق نشر عکس PA
Image caption وولف و فاراژ - از وولف به عنوان یکی از افراد نزدیک به فاراژ نام برده می‌شده است

حزب استقلال بریتانیا با هدف تلاش برای خارج کردن این کشور از اتحادیه اروپا در سال ۱۹۹۳ پایه‌گذاری شد. در انتخابات شوراهای محلی که پیش از انتخابات پارلمانی سال ۲۰۱۵ بریتانیا برگزار شد، این حزب توانست موفقیت چشمگیری به دست آورد اما در انتخابات پارلمانی، تنها یک کرسی در مجلس عوام به دست آورد.

این حزب دارای بیشترین کرسیهای بریتانیا در پارلمان اروپا است.

در تبلیغات قبل از همه‌پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، این حزب فعالیت چشمگیری داشت اما از زمان اعلام نتیجه همه‌پرسی در ماه ژوئیه و تصمیم نایجل فاراژ به کناره‌گیری از رهبری، دچار مشکلات داخلی بوده است.

در انتخابات حزبی برای جانشینی نایجل فاراژ، استیون وولف به دلیل اینکه درخواست نامزدی خود را به موقع تسلیم نکرده بود اجازه شرکت در رقابت‌ها را نیافت و در نتیجه، خانم جیمز به رهبری حزب رسید اما تنها پس از هجده روز، دو روز پیش کناره‌گیری خود را اعلام کرد و فارانژ رهبری موقت را در دست گرفت. روز گذشته، آقای وولف گفت که در رقابت برای رهیری شرکت خواهد کرد.

او از حمایت آقای فاراژ و آرون بانکز، که تامین کننده اصلی مالی حزب محسوب می شود، برخوردار بوده است.