دونالد ترامپ: اشتباه کردم، عذر می‌خواهم

حق نشر عکس AP

دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری از اظهاراتش مربوط به زنان در یک ویدیو مربوط به سال ۲۰۰۵ عذرخواهی کرده اما گفته است که این فیلم، حواس‌ها را از مسایل اصلی سیاسی "پرت" می‌کند.

آقای ترامپ گفته است "من اشتباه کردم و عذر می‌خواهم."

انتشار این ویدیو با واکنش‌های منفی رو‌به‌رو شده و شماری از چهره‌های برجسته حزب جمهوریخواه اظهارات آقای ترامپ را به شدت محکوم کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:انتشار فیلمی از ترامپ که با کلمه‌های رکیک درباره زنان حرف می‌زند

این ویدیو را روزنامه واشنگتن پست منتشر کرده و در آن آقای ترامپ خطاب به بیلی بوش (از اعضای خاندان بوش) که یک مجری تلویزیونی است می‌گوید "وقتی مشهور باشی، هر کاری بخواهی می‌توانی با زنان انجام بدهی."

او سپس در باره برقراری رابطه جنسی با یک زن ازدواج کرده و بوسیدن و دستمالی کردن زنان دیگر صحبت می‌کند.

آقای ترامپ پس از عذرخواهی از این اظهاراتش "قول داده که مرد بهتری شود."

در ویدیویی که آقای ترامپ در فیسبوک خود منتشر کرده او می‌گوید "این فیلم ویدیویی، حواس‌ها را از مسایل اصلی سیاسی منحرف می‌کند."

او می‌گوید "من هرگز نگفتم آدم کاملی هستم یا وانمود کنم فرد دیگری هستم. چیزهایی گفته‌ام و کارهایی انجام داده‌ام که از بابت آنها متاسفم و سخنانی که امروز روی ویدیوی قدیمی مربوط به یک دهه قبل منتشر شده‌اند، یک نمونه از آنهاست."

آقای ترامپ در ویدیوی خود گفته "هر کسی که مرا می‌شناسد می‌داند که این حرف‌ها منعکس‌کننده من نیست. من به نقاط مختلف کشور سفر کرده و در باره تغییر آمریکا حرف زده‌ام ولی این سفرها من را هم تغییر داده است."

آقای ترامپ در این ویدیو از هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات و رقیبش انتقاد کرده و به بیل کلینتون، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا اشاره کرده و گفته "او (بیل کلینتون) واقعا زنان را مورد آزار قرار داد و هیلاری هم به قربانیان حمله کرد و آنها را مورد آزار و اذیت قرار داد."

آقای ترامپ و خانم کلینتون قرار است دوشنبه صبح به وقت تهران دومین مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری را برگزار کنند.