ترامپ: احتمال کنار کشیدنم صفر است

آقای ترامپ گفته این غائله هم مثل غائله‌های دیگر می‌خوابد حق نشر عکس AP
Image caption آقای ترامپ گفته این غائله هم مثل غائله‌های دیگر می‌خوابد

دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفته است "احتمال کنار کشیدن من صفر است."

آقای ترامپ که بعد از رسوایی انتشار ویدئوی "سخنان ناپسندش" در مورد زنان و رابطه جنسی با یک زن متاهل تحت فشار جمهوری‌خواهان و افکار عمومی قرار گرفته به روزنامه وال استریت ژورنال گفته است که "اصلا و ابدا کنار نمی‌روم."

این درحالی است که همسر آقای ترامپ و همین طور معاون اولش از این سخنان آقای ترامپ اظهار ناخشنودی کرده‌اند.

ملانی ترامپ در بیانیه‌ای در واکنش به انتشار این ویدئو سخنان آقای ترامپ گفته است "کلماتی که همسرم به کار برده برای من غیرقابل قبول و توهین آمیز است. اینها معرف مردی که من میشناسم نیستند. او قلب و فکر یک رهبر را دارد."

خانم ترامپ گفته است امیدوار است همان طور که او عذرخواهی همسرش را پذیرفته مردم هم عذرخواهی او را بپذیرند و روی موضوعات مهم تری تمرکز کنند که در حال حاضر آمریکا و جهان با آن روبرو هستند.

او وضع کارزار انتخاباتی‌اش را بحرانی ندانسته و گفته "میزان حمایتی که من دریافت کرده‌ام باورکردنی نیست." چرا که به گفته او هیلاری کلینتون نامزدی است که "عیب و ایرادهای زیادی" دارد.

روز جمعه روزنامه واشنگتن‌پست ویدئویی را مربوط به سال ۲۰۰۵ منتشر کرد که در آن آقای ترامپ درباره برقراری رابطه جنسی با یک زن ازدواج کرده و بوسیدن و "دستمالی کردن" زنان دیگر صحبت می‌کند.

انتشار این ویدئو واکنش‌های زیادی را حتی در میان حامیان جمهوری‌خواه آقای ترامپ برانگیخته و از جمله پل رایان رئیس مجلس نمایندگان، حضور دونالد ترامپ را در یک برنامه انتخاباتی که قرار بود روز شنبه برگزار شود لغو کرده است.

پل رایان گفته از شنیدن سخنان آقای ترامپ ناخرسند است و او باید به جامعه نشان بدهد احترام بیشتری نسبت به آنچه در این ویدئو مطرح شده برای زنان قائل است.

آقای ترامپ به خاطر سخنانش در آن ویدئو عذرخواهی کرده و گفته اشتباه کرده است. با این حال این رسوایی باعث نشده او از کارزار انتخابات ریاست جمهوری کنار بکشد و گفته این غائله هم مثل غائله‌های دیگر می‌خوابد.