حملات شدید دونالد ترامپ علیه هیلاری و بیل کلینتون در دومین مناظره انتخابات آمریکا

حق نشر عکس Reuters
Image caption هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ بارها با یکدیگر درگیر شدند

هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ، نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در دومین مناظره اتهام‌های تند و تیزی را علیه یکدیگر مطرح کردند.

دو کاندیدا پس از ورود به صحنه با یکدیگر دست ندادند و در طول مناظره بارها به تندی به رقیب حمله کردند.

پوشش زنده: دومین مناظره کلینتون و ترامپ در فضایی پرتنش

این مناظره در دانشگاه واشنگتن، در سن لوئیس ایالت میسوری، برگزار شد و مردم شرکت کننده به طور مستقیم سوال‌های خود را از این دو کاندیدا پرسیدند.

آقای ترامپ در این مناظره با حمله به هیلاری کلینتون و بیل کلینتون، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا از خود در مورد ویدیویی که اخیرا از صحبت‌های رکیک او در باره زنان منتشر شده دفاع کرد.

آقای ترامپ گفت هرگز زنان را مورد آزار و اذیت جنسی قرار نداده و در مقابل به بیل کلینتون اشاره کرد که چنین کاری را انجام داده است.

سخنان آقای ترامپ در حالی مطرح شد که تا کنون در مورد ادعاهای آزار و اذیت جنسی، هیج اتهامی به طور رسمی متوجه بیل کلینتون نشده است.

آقای ترامپ امروز با خود سه زنی را که به رئیس‌جمهوری سابق آمریکا اتهام آزار جنسی زده‌اند، به عنوان مهمان آورده بود.

حق نشر عکس AFP
Image caption ملانیا ترامپ و بیل کلینتون پیش از آغاز مناظره

هیلاری کلینتون از اظهارنظر در مورد آنچه آقای ترامپ گفت خودداری کرد اما تاکید کرد که سخنان آقای ترامپ در مورد "دستمالی کردن" زنان نشان می‌دهد که او برای ریاست‌جمهوری مناسب نیست.

آقای ترامپ در بخش دیگری از سخنانش گفت خانم کلینتون برای مسایل مربوط به استفاده از سرور شخصی ایمیل در زمان فعالیت به عنوان وزیر امور خارجه باید زندانی شود.

او گفت اگر در انتخابات پیروز شود، دادستان ویژه‌ای را برای تحقیق در مورد خانم کلینتون منصوب خواهد کرد.

خانم کلینتون به اشتباه خود در این زمینه معترف بوده و پوزش خواسته اما گفته است هیچ اطلاعات محرمانه‌ای بابت این کار او افشا نشده است.

دو کاندیدا در زمینه سیستم بهداشت درمانی، نحوه رفتار با مسلمانان آمریکا، مساله مهاجرت، روسیه و بحران سوریه درگیر شدند.

آقای ترامپ بارها در سخنان خود خانم کلینتون را دروغگو خواند و در مقابل خانم کلینتون، دونالد ترامپ را متهم کرد که در دنیای دیگری زندگی می‌کند و از واقعیت به دور است.

در سوال آخر این مناظره، لحن دو کاندیدا نسبت به یکدیگر تغییر کرد. از این کاندیدها خواسته شد تا در مورد یکدیگر نکته مثبتی را ذکر کنند. خانم کلینتون از فرزندان آقای ترامپ ستایش کرد و در مقابل آقای ترامپ، خانم کلینتون را فردی معرفی کرد که هیچگاه میدان را خالی نمی‌کند.

مطالب مرتبط