دونالد ترامپ می‌گوید اتهام‌های آزار جنسی، 'سر تا پا دروغ' است

حق نشر عکس Getty Images
Image caption دونالد ترامپ می‌گوید رسانه‌ها با ستاد هیلاری کلینتون دست‌به‌یکی کرده‌اند تا او را در هم بشکنند.

دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، اتهام‌های اخیر درباره آزار جنسی زنان را رد کرده و آن را 'سر تا پا دروغ' خوانده است.

در شبانه‌روز گذشته شماری از زنان در گفت‌وگو با چند رسانه آمریکا، جدا جدا ادعا کرده‌اند که آقای ترامپ در زمان‌هایی با آنان بدرفتاری کرده و آنها را با قصد جنسی لمس کرده است بی‌آن‌که آنها راضی باشند.

دونالد ترامپ گفته است این زنانی که او را متهم کرده‌اند، "دروغگوهای خیلی بدی" هستند و همه این افشاگری‌ها، از توطئه رسانه‌ها با ستاد انتخاباتی رقیبش هیلاری کلینتون است.

این نامزد جمهوری‌خواهان در روزهای گذشته و در پی انتشار فیلم رکیکی که در آن درباره لمس‌کردن اندام جنسی زنان و تلاش برای اغوای یک زن شوهردار با افتخار صحبت می‌کند، با واکنش منفی چهره‌های ارشد حزب خود روبه‌رو شده است.

حق نشر عکس Non
Image caption دونالد ترامپ در فیلمی که منتشر شد، با کلمات رکیکی درباره زنان حرف می‌زند.

پل رایان، عالی‌ترین مقام جمهوری‌خواه در حال حاضر، گفته است که دیگر بر حفظ اکثریت حزب در کنگره تمرکز می‌کند.

دو زن به روزنامه نیویورک‌تایمز گفته‌اند که دونالد ترامپ آنها را دست‌مالی کرده یا به‌زور بوسیده است.

یک خبرنگار مجله پیپل هم گفته است که آقای ترامپ او را به‌زور بوسیده است. یک زن دیگر هم مدعی شده است که این نامزد ریاست‌جمهوری، به باسن او چنگ انداخته است.

دونالد ترامپ در نخستین حضور عمومی‌اش بعد از این اتهام‌ها، در جمع هوادارانش در وست پالم بیچ در ایالت فلوریدا، گفت که طبقه حاکم سیاسی و رسانه‌ای، "علیه مردم آمریکا توطئه کرده‌اند".

او هم‌چنین تهدید کرد از نیویورک‌تایمز که دو مورد از اتهام‌ها را مطرح کرده است، به دادگاه شکایت می‌کند.

این روزنامه عمده آمریکا که طبق دوره‌های انتخاباتی اخیر از نامزد دموکرات‌ها حمایت کرده است، در واکنش گفته است از برگزاری دادگاه استقبال می‌کند.

دونالد ترامپ در مناظره یک‌شنبه‌شب در پاسخ به سوالی در این باره که آیا تا کنون بی‌رضایت زنان، آنها را لمس کرده یا بوسیده است، گفت که چنین نکرده است.

حق نشر عکس EPA
Image caption میشل اوباما می‌گوید از حرف‌های دونالد ترامپ متاثر شده است.

'یادآور خاطرات تلخ بقیه زنان'

روز پنج‌شنبه میشل اوباما، همسر رئیس جمهور آمریکا به شدت از نگاه دونالد ترامپ به زنان انتقاد کرد و گفت "باورم نمی‌شود یک نامزد ریاست جمهوری در ایالات متحده داریم که به آزار جنسی زنان می‌بالد."

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
دو زن، ترامپ را به آزار جنسی متهم کردند

هفته گذشته فیلمی از صحبت‌های دونالد ترامپ و بیلی بوش، مجری تلویزیونی، در سال ۲۰۰۵ منتشر شده که در آن آقای ترامپ با لحنی غرورآمیز می‌گوید بی‌اختیار زنان زیبا را می‌بوسد و چون یک ستاره مشهور است می‌تواند هر کاری که دلش بخواهد با آنان بکند.

آقای ترامپ گفته اظهاراتش در این فیلم معرف شخصیت واقعی او نیست و آنچه در این فیلم گفته شده صحبت‌های خصوصی از جنس "حرف‌هایی که در رختکن می‌زنند" بوده است.

میشل اوباما در سخنرانی خود گفته این بهانه که حرف‌های آقای ترامپ "حرف‌های رختکن" بوده قابل قبول نیست و آقای ترامپ سابقه‌ای طولانی از بیان مطالب تحقیرآمیز درباره زنان دارد.

خانم اوباما گفت حرف‌های دونالد ترامپ برای زنانی که قربانی تجاوز و آزار جنسی شده‌اند، یادآور خاطرات تلخ و دردناکشان است.

دونالد ترامپ می‌گوید در حالی که او حرف‌هایی درباره دستمالی زنان زده، بیل کلینتون، رئیس جمهور سابق آمریکا و همسر هیلاری کلینتون، عملا زنان را مورد آزار جنسی قرار داده است.

سه زن که بیل کلینتون را متهم به آزار جنسی کرده‌اند مهمان آقای ترامپ در مناظره دوم با هیلاری کلینتون بوده‌اند.

حق نشر عکس AP
Image caption جمعیت هواداران دونالد ترامپ هم‌چنان از او حمایت می‌کند.

مطالب مرتبط