جمع‌آوری گالاکسی نوت ۷ 'دست‎کم ۵ میلیارد دلار' برای سامسونگ هزینه دارد

سامسونگ حق نشر عکس AFP
Image caption سامسونگ تولید گالاکسی نوت ۷ را متوقف می کند

شرکت سامسونگ می‌گوید که خارج کردن گوشی‌های هوشمند "گالاکسی نوت ۷" از بازار برای این شرکت دست‎کم ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار هزینه خواهد داشت.

این شرکت بزرگ کره‎جنوبی پیشتر تخمین زده بود که خارج کردن این گوشی‌ها باعث می‌شود سود سه ماهه آن به یک سوم کاهش پیدا کند.

اما این شرکت امروز، جمعه ۱۴ اکتبر اعلام کرد که هزینه این اقدام دست‎کم ۳ میلیارد دلار بیشتر از میزانی است که قبلا برآورد شده است.

در پی گزارش‌هایی از آتش گرفتن گوشی‌های تعمیر شده گالاکسی نوت ۷ سامسونگ، این شرکت اعلام کرده است که فروش این تلفن‌ها را در سراسر جهان متوقف می کند.

گوشی هوشمند "گالاکسی نوت ۷" در ماه اوت و با هدف آن که رقیب اصلی نسل جدید گوشی اپل "آیفون ۷" شود به بازار عرضه شد.

شرکت سامسونگ در ماه سپتامبر به دارندگان تلفن گالاکسی نوت ۷ گفت می‌توانند تلفن های خود را برای رفع اشکال فنی که باعث احتمال آتش سوزی می‌شود، برگردانند.

این شرکت در پی گزارش‎هایی مبنی بر آتش‌ گرفتن گوشی‎ها گفت که مشکل را شناسایی و حل کرده است. اما پس از آن موارد بیشتری گزارش شد که تلفن‌های تعمیر شده، آتش گرفته‌اند.

با این حال شرکت سامسونگ می‎گوید که قصد دارد در سه ماهه سوم با توسعه عرضه و فروش گوشی‎های هوشمند دیگر این شرکت از جمله "گالاکسی اس ‌۷" و "اس ۷ اج" زیان ناشی از جمع‎آوری نوت ۷ را جبران کند.

حق نشر عکس Reuters
Image caption گوشی نوت ۷ در عین آزمایش در سنگاپور آتش گرفت

موضوعات مرتبط